XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 X 2018 R.
Modlitwa za Ojczyznę
1. Dzisiejsza Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem „Pełni Ducha i Posłani”. Naszą codzienną modlitwą różańcową wspierajmy misjonarzy i tych, którym posługują. W poniedziałek polecać będziemy szczególnie ojca Jacka, we wtorek ks. Stanisława; w środę ks. Pawła, w czwartek ks. Marka w piątek s. Magdę, w sobotę ks. Biskupa Mirosława. Zapraszamy także rodziny i sąsiadów. Bóg zapłać za ofiary na Misje św., które przekazywane są do dyspozycji Ojca św.
2. Codziennie zapraszamy na różaniec o 17.30. Za uczestniczenie we wspólnym Różańcu możemy zyskiwać codziennie odpust zupełny i ofiarować go za siebie czy np. za naszych zmarłych. Drodzy Rodzice! Pan Jezus nas prosi: Pan Jezus mówi: „Pozwólcie dzieciom przyjść do Mnie”. Pomóżmy dzieciom przyjść na różaniec.
3. W przyszłą niedzielę nasze ofiary przeznaczamy na zimowe ogrzewanie naszego kościoła.
4. CARITAS z okazji Wszystkich Świętych przeprowadzi akcję „Znicz” na cmentarzu. Miejsce będzie oznakowane hasłem CARITAS. Dochód z akcji będzie przeznaczony dla rodzin będących w niedostatku.
5. W ubiegłą niedzielą mieszkańcy Pisarzowej przyszli solidarnie z pomocą chorej Honoracie Jasica, matce licznej rodziny (najmłodsze dziecko ma 7 lat). Wspierają kosztowne leczenie z choroby nowotworowej, rozprowadzając różne pamiątki. Dziś kwestują także przed naszym kościołem. Honorata Jasica znana jest w Męcinie. Możemy do tego dzieła także dołączyć.
6. W sobotę o 5.00 rano Msza św. przed pielgrzymką do Warszawy o 5.30 wyjazd pielgrzymów.
7. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
• W poniedziałek – Św. Jana Pawła II
• W sobotę Św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów
• Za tydzień Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Polecać będziemy chrześcijan w Pakistanie. Symbolem prześladowanych tam chrześcijan stała się Asia Bibi skazana w 2014 r. na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi, gdy dawała świadectwo o swojej wierze w Chrystusa. Wciąż przebywa w celi śmierci. Przekażemy naszą pomoc do puszek.
8. Zapraszamy członków żywego różańca na XVIII Diecezjalne Spotkanie Misyjne, które będzie w Bobowej w sobotę 27 października. Wyjazd autobusem w sobotę o 7.50. O zgłoszenia chętnych prosimy dzisiaj.
• Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej
• Zespół Synodalny w środę po Mszy św. wieczornej (Temat: Wychowanie patriotyczne w rodzinie)
• Klasy siódme w czwartek o 17.30 (poprowadzą też różaniec)
• Młodzież w piątek po Mszy wieczornej
• schola w sobotę o 9.00
• dzieci w sobotę o 10.00
10. Mieszkańcom Wsi Południowej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Siciarz Zdzisław, Siciarz Maria, Świerczek Józef i Maria, Pastuszak Zofia, Wiewiórski Paweł i Iwona, Górski Władysław i Maria, Gębczyk Leszek i Aneta. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00
11. Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o czyść na naszym cmentarzu. Prosimy o segregowanie śmieci, których teraz jest bardzo dużo. Do kontenerów dajemy szkło i plastik. Na przyczepę wrzucamy ziemię i naturalne uschłe kwiaty, które będą wykorzystane do kompostownika. Nie mieszajmy rzeczy szklanych i plastikowych z kwiatami i ziemią.
12. Zapraszamy na Diecezjalne Studium Rodziny oraz na co miesięczne wykłady z nauki społeczne na Uniwersytecie Jana Pawła II w Nowym Sączu. Szczegóły na stronie Diecezji.
13. Prasa katolicka: Niedziela z płytą filmową i Gość Niedzielny o naszej odpowiedzialności za Ojczyznę. O godnym przyjmowaniu Komunii św.
• Mały Gość Niedzielny; Promyczek Dobra z komiksem o harcerzach w służbie Ojczyzny; Miłujcie się
• Kalendarze Rolnicze i misyjne na nowy rok 2019