III NIEDZIELA ADWENTU – 16.12.2018 R.

1. Zapraszamy codziennie na Roraty o 6.30. Wraz z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi modlimy się o moc darów Ducha Świętego dla nas.
2. Od wczoraj trwa nowennę do Dzieciątka Jezus.
3. W tym tygodniu przypadają Okresowe Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.
4. W modlitwie naszej pamiętajmy o ofiarach i prześladowanych z powodu stanu wojennego w 37 rocznicę jego ogłoszenia.
5. Adwentowa spowiedź w naszej parafii w najbliższy czwartek 20 grudnia. Od godziny
8.30 – 10.00 i 10.30 – 12.00 po południu od 14.00 – 15.30 i 16.00 – 17.00.
6. Zachęcamy do spowiedzi w tym czasie i prosimy, by nie odkładać jej na później, gdyż będziemy wyjeżdżać na spowiedź do innych parafii.
7. Z racji spowiedzi w dekanacie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do środy po Mszy św. porannej.
8. Wspierajmy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, bądźmy solidarni z dziećmi ubogich rodzin. Dziękujemy Caritas za posługę.
9. Dziś Caritas rozprowadza drobne wypieki także na rzecz potrzebujących.
10. W Wigilię po roratach konkurs na najpiękniejszą szopkę wykonaną przez dzieci, które razem z rodzicami pielęgnują piękną polską tradycję bożonarodzeniową. Zapraszamy do ufundowania nagród dla dzieci.
11. Konkurs kolęd dla dzieci przedszkolnych będzie 6 stycznia. Prosimy o zgłoszenia do dnia 1 stycznia.
12. Odpust ku czci św. Antoniego Opata wypada w tym roku 20 stycznia.
13. SPOTKANIE Chórzystów w poniedziałek i czwartek o 18.00.
14. W dalszym ciągu zapraszamy dzieci i młodzież do uczestniczenia w Kolędzie Misyjnej. Prosimy zgłaszać się do Siostry Fabiany lub ks. Krzysztofa.
15. Mieszkańcom Podgórza dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Jabłoński Walenty; Nowak Krzysztof i Barbara; Woźniak Andrzej i Halina; Orzeł Bogusław i Katarzyna; Orzeł Mieczysław; Smoleń Rafał Aleksandra; Smoleń Aleksander i Anna; Woźniak Krzysztof i Joanna; Woźniak Antoni i Gabriela; Woźniak Adrian i Sylwia. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00.
16. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na opłatę rachunków związanych z naszym cmentarzem. – wywóz śmieci.
17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
• Gość Niedzielny z gratisową płyta z najpiękniejszymi kolędami
• Jest także Niedziela, Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny; dwumiesięcznik „Miłujcie się” numer świąteczny.
• Kalendarze na nowy rok 2019