II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 06.01.2019 R.
UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
Światowy Dzień Misyjny Dzieci
1. Dziś w Uroczystość Objawienia Pańskiego na Mszach św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy.
2. Panie z Caritas będą oczekiwać na nas z poświęconym kadzidłem i kredą.
3. Caritas naszymi ofiarami wspiera potrzebujących.
4. Niech na naszych drzwiach pojawi się tradycyjny napis wykonany poświeconą kredą, który wiążemy z imionami Trzech Mędrców. Powstanie napisu jest przede wszystkim nawiązaniem do pierwszych liter łacińskiego zdania Christus mansionem benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi).
5. Dziś tradycyjnie ofiarami wspieramy Misje św.
6. Bóg zapłać wszystkim przyjmującym z wielką życzliwością kolędników misyjnych oraz za wielką ofiarność misyjną. Podziękowanie to składamy imieniem dzieci z Afryki i Ameryki Południowej oraz misjonarzy, do których ta pomoc trafi, zwłaszcza ks. Stanisława Worwy i ks. Pawła Wróbla. Dziękujemy samym kolędnikom misyjnym i ich rodzicom za posłanie dzieci, towarzyszenie im, podwożenie oraz za pomoc w przygotowaniu strojów.
7. Składka budowlana na spłatę wykonanych prac będzie za tydzień. Jesteśmy wdzięczni za ofiarowaną pomoc.
8. Po Mszy św. (7.00 i 11.00) zmiana tajemnic różańcowych.
9. Na Mszy św. o 9.00 uroczyste zakończenie Kolędy Misyjnej.
10. W sobotę 12 stycznia w sobotę nasi Kolędnicy Misyjni wezmą udział w Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników w Szymbarku koło Gorlic. Wyjazd z Męciny o godzinie 8.00 Zachęcamy wszystkich Kolędników Misyjnych do wzięcia udziału. Zapisy u ks. Krzysztofa i siostry Fabiany
11. Dziś o 14.00 VIX Parafialny Konkurs Kolęd Dzieci.
12. Za tydzień o 14.00 zapraszamy na koncert Noworoczny Orkiestry OSP i naszego Chóru.
13. Mieszkańcom Podgórza dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje świąteczne. Na przyszły tydzień prosimy rodziny z Miczaków Dolnych: Mąka Zofia; Pulit Stanisław i Bogumiła, Pawlik Michał i Beata, Zygmunt Małgorzata, Zygmunt Maria. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
14. Przekazujemy prośbę rodziny ciężko chorego dziecka z Limanowej. Już w 1 roku życia małego Jurka Gnacińskiego ujawniłaa się rzadka choroba genetyczna. Polega ona na kabłąkowatości nóg oraz na karłowatości. Chodzenie sprawia ból przy dokonujących się zmianach w organizmie i zwyrodnieniu stawów. Dalsze leczenie to kosztowne operacje, prostowanie nóżek, operacja kolan, bioder, przedłużanie kości. Rodzina otrzymała zgodę Caritas Diecezjalnej na kwestę w naszej parafii. Będzie ona przeprowadzona za tydzień. Prosimy osoby dorosłe z Caritas i innych stowarzyszeń o pomoc wjej przeprowadzeniu
15. Po Mszy św. podejdźmy z dziećmi do Szopki na chwilę adoracji.
16. Polecamy świąteczna prasę katolicka. Skibowy Kamień z relacją z życia naszej parafii, z pielgrzymki młodzieży do Grecji, z uroczystości 100 lecia odzyskania niepodległości.