VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 II 2019 r.

1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
2. Polecamy w modlitwie młodych na rekolekcjach w Czchowie. Gratulujemy też ministrantom i lektorom pięknego udziału w diecezjalnych zawodach piłkarskich, lektorom za awans do następnej rundy a także Opiekunowi ks. Witoldowi.
3. Na plakacie w gablocie znajduje się terminarz bardzo atrakcyjnych rekolekcji prowadzonych w sposób nowatorski. Między innymi Dzień Skupienia dla małżeństw niesakramentalnych.
4. Od 2 marca będzie dekanalny kurs lektorski. Zapraszamy chłopców z klasy VII i starszych, którzy pragną czytać Boże Słowo i posługiwać przy ołtarzu. Mogą się zapisać także ci, którzy do tej pory nie byli ministrantami.
• Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek o 17.30.
• W środę Rodzina Felicjańska i Caritas, zarazem Spotkanie Synodalne o chrześcijańskiej służbie miłosierdzia.
• W czwartek: Grupa Młodzieżowa o 17.30; Chór o 18.00.
• W sobotę: Ministranci i Schola o 9.00; Dzieci, DSM o 10.00.
6. W przyszła niedzielę nasze ofiary przeznaczamy na zimowe ogrzewanie kościoła. W kościele korzystamy z ogrzewania pieca olejowego i gazowego.
7. Mieszkańcom Miczaków Dolnych dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Łukasik Mariusz i Maria; Łukasik Wojciech i Katarzyna; Radzięta Marcin i Marta; Pociecha Jacek i Małgorzata. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
8. Polecamy prasę katolicką
• W Gość Niedzielny – Przesłanie papieża Franciszka z Panamy a także z wizyty w kolebce Islamu;
• Niedziela: Manifest wiary, duchowy testament Jana Olszewskiego; kalendarz ze zdjęciami papieża Franciszka;
• Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się
9. W imieniu Caritas naszej diecezji zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane właśnie przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Dopisek Męcina spowoduje, że kwota ta wróci przez Caritas dla kogoś potrzebującego w naszej parafii.
10. W tym tygodniu do z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Jan Kucharski lat 77 ze Wsi Południowej. Jego pogrzeb dziś o 13.30, stąd nie będzie Nieszporów.