VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 02 VI 2019 r.

Wniebowstąpienie Pańskie
OJCIEC ŚWIĘTY W RUMUNII
1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
2. W sobotę 8 czerwca święto młodych w naszej parafii z udziałem młodzieży trzech dekanatów. Zapraszamy młodzież naszą i całą parafię. Początek o godzinie 14.00. Prosimy naszą młodzież o serdeczne zaangażowanie, oraz o pomoc dorosłych. Jest to Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Kto miałby możliwość, prosimy o przyniesienie placków, ciast dla młodych zgromadzonych na spotkaniu. Chcemy godnie i życzliwie ugościć przybyłą młodzież.
3. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św., która kończy okres Komunii św. wielkanocnej. Równocześnie przygotowujemy się na peregrynację obrazu i relikwii św. Jana Pawła II.
4. Peregrynację tę przeżyjemy 10 czerwca w drugi dzień Zielonych Świąt. Przez ten tydzień prosimy o napisanie próśb i podziękowań, które będą odczytane w czasie czuwania przy Relikwiach św. JP2. Będzie to zarazem początek tygodnia modlitw ze św. Janem Pawłem II.
5. W tradycji naszej jest dekorowanie na Zielone Świątki domów zielenią. Prosimy chętnych o zieleń do wejścia do kościoła.
6. Dziękujemy asystom i uczestnikom procesji w czasie modlitwy o urodzaje, strażakom za zabezpieczenie trasy.
7. Dziś o 16.00 Msza św. na cmentarzu.
8. W środę o 19.00 Msza św. na Podgórzu przy kaplicy obok domu Jadwigi Siciarz.
9. Za tydzień Jubileusz 70-lecia Koła Gospodyń Wiejskich. Po Mszach świętych poświęcenie samochodów.
10. Codziennie wieczorna Msza św. o 18.00 połączona z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa i Nowenną do Ducha Św.
11. Składamy wielkie podziękowania za złożone dziś ofiary. Planujemy renowacje zewnętrznych ścian plebanii, wymianę dachu. Chcemy także odbudować zachodnią drogę na cmentarz. Dlatego zwracamy się z prośbą do parafian: Jeśli ktoś posiadałby gruz lub ziemię, prosimy o wysypywanie nie na skarpę, ale najpierw na starą drogę po stronie zachodniej.
12. W I czwartek po Mszy św. o 18.00 Godzina Święta, a następnie czuwanie modlitewne do 24.00 o dary Ducha Świętego dla naszej parafii i całej Ojczyzny. Od 18.00 okazja spowiedzi świętej.
13. W I piątek Msza św. o Sercu Pana Jezusa i Komunia wynagradzająca o 6.30, 16.30 i 18.00. Spowiedź od 16.00.
14. Msza św. w sobotę wieczorem godzinę wcześniej, o 17.00.
15. W liturgii tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• W poniedziałek – św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników
• W środę – św. Bonifacego, bpa i męczennika.
• W piątek –bł Zbigniewa Strzałkowskiego, kapłana i męczennika
• W sobotę – św. Jadwigi Królowej
16. Spotkania: Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej;
– Chór w czwartek po Mszy św. wieczornej;
17. Mieszkańcom Bukowca dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Dutka Piotr i Alicja; Jabłoński Bogdan i Beata; Pałka Stanisław i Halina; Krzak Jerzy i Anna; Jabłoński Marek. Prosimy o sprzątanie w sobotę i wtorek o 9.00
18. Zauważmy prasę katolicką:
„Skibowy Kamień”, „Gość Niedzielny” –. „Niedzielę”- śmiertelnie chory Ks. Michał z Dąbrowy Tarnowskiej przyjął święcenia kapłańskie na szpitalnym łóżku szpitala onkologicznego; Pierwsza Pielgrzymka papieska sprzed 40 lat; Biskup z Iraku o uprowadzeniu swoim i niewoli u islamistów „Miłujcie się” i „Promyczek Dobra”
19. Kompleksowe badanie wzroku w Ośrodku Zdrowia w Męcinie 15 czerwca (sobota) od 8.30 z możliwością zakupu okularów. Informacje w gablocie.

„OTWÓRZCIE DRZWI CHRYSTUSOWI”
Św. Jan Paweł II