XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 VII 2019 R.

1. Dziś w adoracji Najświętszego Sakramentu śpiewamy Suplikacje na wynagrodzenie Panu Bogu i Matce Najświętszej za grzechy i zniewagi w naszej Ojczyźnie
2. Zapraszamy w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do bł. Matki Angeli
3. W czwartek na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
4. W sobotę o godzinie 19.00 Nabożeństwo Fatimskie jako szczególne uwielbienie Pana Boga, wynagrodzenie i zawierzenie. O poniesienie figury prosimy Odnowę w Duchu Świętym. Niech to spotkanie z Matką uświęci nasz wakacyjny odpoczynek i codzienny trud. Dziękować będziemy za 30-lat posługi naszego Chóru Parafialnego. W czasie nabożeństwa złożymy ofiary na dzieci z misji ks. Stanisława w Czadzie dziękując także za jego 15-letnią pracę misyjną.
5. Bóg zapłać za składany dziś dar na prace remontowo-budowlane. Trwają już prace w zabytkowej świątyni, którą można zwiedzać od czwartku do niedzieli. Przygotowujemy się do remontu plebanii.
6. W przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
7. Przez miesiąc lipiec trwają zapisy na Pieszą Tarnowską Pielgrzymkę na Jasną Górę.
8. Zapisujemy także pielgrzymów duchowych. Informacje szczegółowe w gablocie.
9. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
 W poniedziałek – św. Jana z Dukli
 W czwartek – Św. Benedykta patrona Europy
 W piątek – św. Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika
 W sobotę – Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników – patronów naszej diecezji
10. Dożynki tegoroczne będziemy przeżywać 25 sierpnia. Już teraz prosimy mieszkańców Zakrętka o przygotowanie wieńca i włączenie się do liturgii dziękczynnej.
11. Mieszkańcom Bukowca dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Wójtowicz Kazimierz i Renata; Tobiasz Andrzej i Dorota; Włodarczyk Krzysztof i Paulina; Tobiasz Marek i Elżbieta; Puch Wiesław i Aneta; Puch Krzysztof. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
12. „Miłujcie się”; „Promyczek Dobra” „Mały Gość Niedzielny”
13. Polecamy prasę katolicką:
 „Gość Niedzielny” O chrześcijanach na Bliskim Wschodzie, Jak składać wnioski na świadczenia 300 plus; o młodocianych pijących alkohol
 „Niedziela” O chrześcijanach na Bliskim Wschodzie o polskiej niepodległości.
 „Mały Gość Niedzielny”
 wakacyjny „Promyczek Dobra”
 „Miłujcie się”

14. Informujemy, że można zwiedzać nasz zabytkowy kościół pod kierunkiem pani przewodnik. Kościół jest udostępniany od czwartku w godzinach od 9.00 do 18.00 a w niedzielę od 12.00 do 17.00
15. Za rok w przedostatnią sobotę października będzie w naszym całodzienne kościele Spotkanie Róż Różańcowych z całej diecezji. Prosimy, wziąć to pod uwagę w planowaniu uroczystości ślubnych.