Uroczystość Trójcy Świętej – 07 VI 2020 R.

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 07 VI 2020 R.
Uroczystość Trójcy Świętej

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i zakończenie komunii św. wielkanocnej.
2. W naszym koście nabożeństwa według stałego harmonogramu. Dziś ostatni raz Msza św. dodatkowa o 14.00
3. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafinom za zaangażowanie
w czasie Prymicji. Polecajmy w modlitwie obydwu naszych prymicjantów ks. Artura i ks. Pawła zwłaszcza całą wspólnotę w Tuchowie i wszystkich, dla których ten czas jest trudnym doświadczeniem.
4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, suma o 9.00 z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła i po południu o godz. 15.30 druga procesja Eucharystyczna i o 16.00 Msza św. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało wokół kościoła.
5. W Boże Ciało tradycyjnie ofiarujemy składkę na hospicja i cele charytatywne.
6. W ciągu oktawy zapraszamy na nabożeństwa wieczorne z procesją eucharystyczną o godzinie 18.00.
7. Nabożeństwo Fatimskie z procesją Eucharystyczną w sobotę o 18.00.
O dyżur przy figurze prosimy Akcję Katolicką. Przynieśmy lilie do poświecenia ku czci św. Antoniego.
8. W przyszłą niedzielę odpust parafialny ku czci św. Antoniego. Zawierzymy ponownie naszą parafię jego orędownictwu.
9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na prace budowlano – remontowe w parafii. Dziękujemy za szczególne zaangażowanie wielu parafian w prace przy kościele.
10. Mieszkańcom Łęgów Wschodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Lachor Tomasz i Katarzyna; Wnękowicz Krzysztof i Halina; Woźniak Wojciech i Edyta; Dutka Grzegorz i Dorota; Szewczyk Kamil i Justyna. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
11. Zauważmy prasę katolicką. „Gość Niedzielny” pisze o naszych prymicjantach; „Mały Gość Niedzielny”; „Promyczek Dobra”

Rozpoczął się nabór do Katolickiego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Sączu oraz Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Nowym Sączu w Zespole Szkół Katolickich im bł. P.J. Frassati, Pl. Kolegiacki 2 (przy Bazylice). Szczegóły na stronie internetowej www.frassati.edu.pl.

Pragniemy przypomnieć, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski, Ciało Pańskie możemy przyjmować również na rękę, co jest praktyką obecną od wieków w Kościele. Ten, kto w taki sposób pragnie przyjąć Ciało Pańskie powinien zadbać o to, by jego dłonie były czyste i pozbawione jakichkolwiek rękawiczek. Podchodząc do Komunii połóżmy na otwartej prawej dłoni otwartą lewą dłoń i tak obie wyciągnijmy w kierunku szafarza. Po otrzymaniu Ciała Pańskiego wypowiedzmy słowo „Amen”, a następnie spożyjmy Je pozostając przed szafarzem lub przesuwając się nieco na bok.
Do Komunii św. zapraszamy najpierw wszystkie osoby pragnące przyjąć ją na rękę, a następnie udzielimy jej pozostałym w sposób tradycyjny.