XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 IX 2020 r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 IX 2020 R.

1. Dziś w sanktuarium Matki Bożej Limanowskiej główna uroczystość pod przewodnictwem bpa Jana Piotrowskiego z Kielc . Za tydzień o 15.30 procesja z Bazyliki do Kaplicy Łask i Msza św.
  2. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pieszej pielgrzymki do Limanowej, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, strażakom, dźwigającym krzyż i nagłośnienie. Panu Wójcikowi dziękujemy za podstawione pojazdy na drogę powrotną.
  3. Wczoraj przyjmowaliśmy pielgrzymów z Nowego Sącza. Dziękujemy piekarniom rodziny Gawlików, Piwowarów i pewnej rodzinie za pieczywo dla pielgrzymów, paniom w kuchni, siostrom i młodzieży za usłużenie pielgrzymom.
  4. W tym tygodniu odbiór prac tegorocznych w zabytkowym kościele.
  5. W czwartek Msza św. do Bożego Miłosierdzia w starym kościele.
  6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Tarnowie. Dziękujemy Akcję Katolickiej za kwestę.
  7. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:
  • W poniedziałek – Św. Mateusza Apostoła
  • W środę – Św. O. Pio
  • Msza św. dla dzieci w niedzielę o 9.00
  • Odnowa w Duchu Świętym w środę po Mszy św. wieczornej
  • Lektorzy i ministranci w piątek o 17.00
  • Grupa Młodzieżowa oraz młodzi, którzy chcą do niej należeć w piątek o 20.00.
  • Chłopcy, którzy chcą być ministrantami w sobotę o 9.00;
  • Aspiranci z klas piątych w sobotę o 10.00
  1. Mieszkańcom Łęgów Zachodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Antolec Dariusz i Celina; Sroka Grzegorz i Beata; Dudzik Piotr i Dorota; Smoter Dariusz i Małgorzata; Woźniak Marek i Maria. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00
  2. Za tydzień w niedzielę o 5.00 Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę.  Zapraszamy małżonków, także dzieci. Zapisy w zakrystii.
  • vPolecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Kalendarze Rolnicze dostępne w zakrystii
  1. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Genowefa Jeż, mama ks. biskupa Andrzeja. Jej pogrzeb będzie we wtorek o 14.00 w Limanowej. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….