I NIEDZIELA ADWENTU – 02.12.2018 R.

1. W środę o 17.00 Spotkanie św. Mikołaja ze Scholą, DSM, LSO. Św. Mikołaj, na prośbę rodziców, może także przekazać na tym spotkaniu prezenty małym dzieciom.
2. Dziękujemy OSP za salę dla dzieci i młodzież, rodzicom za współpracę i pomoc w Andrzejkowej radości dla najmłodszych.
3. Zachęcamy do gorliwego przeżywania Adwentu przez udział w Roratach. Roraty będą codziennie o 6.30. Pół godziny wcześniej Godzinki i możliwość spowiedzi św.. W tym roku roraty będziemy przeżywać z Duchem Świętym rozpoznając jego dary w naszym życiu. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Prosimy dzieci, aby przyniosły lampiony oraz wykonane przez siebie serduszka do losowania.!!!
4. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na spłatę za zakupione elementy do oświetlenia wokół kościoła. Bardzo dziękujemy za wielką wytrwałość i ofiarność.
5. Przyszła niedziela w Kościele polskim będzie obchodzona jako „Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie”. Przed kościołem naszym będą zbierane ofiary do puszek na ten cel. Prosimy Akcję Katolicką o przeprowadzenie kwesty.
6. W tygodniu z racji rorat Msze św. tylko rano.
7. W czwartek św. Mikołaja, odpust w Przyszowej, suma o 11.00
8. W tym tygodniu I czwartek i I piątek grudnia.
9. W czwartek od 16.00 Prosimy na spowiedź dzieci i młodzież. Równocześnie Godzina Święta pod przewodnictwem Odnowy w Duchu Św.
10. W I Piątek Msze św. o 6.30 a także o 17.00. Po południu spowiedź będzie od 16.00. I Piątki są wpisane w przygotowanie do Bierzmowania. Niech rodzice pomogą młodym wypełnić to szlachetne zadanie.
11. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św.: rano o 7.00; suma o 11.00 dla całej parafii z udziałem dzieci i chorych oraz o godz. 17.00. Na Mszy św. o 11.00 dzieci otrzymają medaliki, także dzieci z klas trzecich.
12. W sobotę będzie równocześnie dzień chorych w parafii. Prosimy o podwiezienie ich do kościoła. Od 9.00 spowiedź i o 11.00 Msza św. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.
13. Do domów chorych z Komunią przedświąteczną udamy się w piątek od 10.00 a także w sobotę po sumie. Bardzo prosimy o zapisywanie adresów naszych chorych. (Prosimy o podawanie telefonów).
14. Od 12.00 do 13.00 zapraszamy na modlitwę w Godzinie Łaski.
15. SPOTKANIA:
• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o 18.00
• Chórzyści w poniedziałek i czwartek o 18.00.
• W sobotę: aspiranci, ministranci i Schola o 9.00 DSM o 10.00; PDMD o 10.30
16. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej bardzo prosimy na spotkanie Radę Parafialną, a także wszystkich Rejonowych.
17. Wspierajmy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, bądźmy solidarni z dziećmi ubogich rodzin. Niech posłuży im nasza ofiara składana przy okazji nabywaniu świecy wigilijnej. Dziękujemy Caritas za posługę.
18. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pogrzebu pani doktor Anny Joniec. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.
19. Mieszkańcom Podgórza dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Jawor Mirosław i Renata; Krzak Józef i Renata ; Krzak Stanisław i Danuta; Rosiek Roman i Barbara; Rosiek Jan i Stanisława. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00
20. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
• Niedziela – wywiad z ks. Pawlukiewiczem słynnym rekolekcjonistą zmagającym się z ciężką chorobą, Gość Niedzielny o zamordowanych zakonnikach i siostrach w Algierii, którzy zostaną beatyfikowani;
• Mały Gość Niedzielny; Miłujcie się; Promyczek Dobra; Mały Promyczek, Miłujcie się
w zakrystii Kalendarze na nowy rok