I NIEDZIELA ADWENTU – 29 XI 2020 R.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU – 29 XI 2020 R.

  1. Pomimo trudnej sytuacji zachęcamy wszystkich Parafian do gorliwego przeżywania Adwentu przez udział w Roratach. Roraty będą codziennie o 6.30, a pół godziny wcześniej Godzinki i możliwość spowiedzi. W tym roku na kazaniach roratnich będziemy pogłębiać nasze rozumienie Mszy św. Zachęcamy dzieci do przynoszenia lampionów i serduszek z dobrymi uczynkami. Codziennie losowanie figurek.
  2. W poniedziałek, 30 listopada po Roratach, ostatnie wypominki listopadowe połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Z racji Rorat Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę będą tylko rano.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić „Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na ten cel. O jej przeprowadzenie prosimy Akcję Katolicką.
  4. W tym tygodniu wspominamy:

w poniedziałek – święto św. Andrzeja Apostoła

W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca grudnia. Rano spowiedź przed Roratami, a po południu:

W czwartek od 16.00, potem, o 17.00, Msza św. a po niej adoracja z możliwością spowiedzi do godz. 20.00.

W I piątek spowiedź od godz. 15.00, o 15.30 Msza św. i ciąg dalszy spowiedzi i o 17.00 Msza św.

W I sobotę o 6.30 różaniec wynagradzający. Prosimy by poprowadziła tę modlitwę Odnowa w Duchu Świętym. O 7.00 Msza św. Po południu spowiedź od 16.00 i Msza św. o 17.00.

  1. Mieszkańcom Łęgów Zachodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny. Państwo: Janusz Karol i Barbara, Lachor Cecylia oraz ze Wsi Północnej: Rysz Jolanta i Kazimierz, Zając Stanisław, Ciuła Sebastian, Ciuła Elżbieta i Sławomir, Wójcik Aleksandra i Rafał, Wójcik Krystyna i Andrzej, Długosz Renata i Grzegorz. Z racji sprzątania obu kościołów prosimy teraz więcej rodzin. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00.
  2. Jak co roku organizujemy konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs będzie miał swój finał w Wigilię – 24 XII – po Mszy św. rano. Mamy teraz dużo czasu, więc zachęcamy Dzieci do przygotowywania szopek. Chętnych do zasponsorowania nagród prosimy o kontakt z ks. Michałem.
  3. U pana Organisty są do nabycia opłatki. Ofiara, jaką składamy, jest naszym podziękowaniem za Jego piękną grę w ciągu całego roku.
  4. Wspierajmy również Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, nabywając świece wigilijne. Przy małych świecach niech to będzie dar 5-10 zł, a przy dużych 15-20 zł. Dziękujemy Caritas za posługę.
  5. Z racji pandemii nie będzie wyjazdu do chorych na I piątek. O wyjeździe do chorych na święta i dniu chorych w kościele poinformujemy w przyszłą niedzielę.
  6. W tym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty: + Zofia Cieślik i + Maria Lachor oraz Eugeniusz Pasionek – Jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14. Powierzmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…