I Niedziela Adwentu 3.12.2017 r.


I  NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2017 R.

Papież Franciszek mianował biskupem diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej, kapłana diecezji tarnowskiej ks. Mirosława Gucwę pochodzącego z parafii Pisarzowa. Pracuje on w tym kraju od roku 1992, a od 2006 był wikariuszem generalnym diecezji Bouar. To w tym kraju pracuje także ks. Paweł Wróbel. Ks. Biskupowi Nominatowi przekazujemy gratulacje od naszej parafii, ale jeszcze bardziej zapewniamy o naszej modlitwie. Republika Środkowoafrykańska wciąż jest wstrząsana walkami. Ks. Mirosław pamiętamy z jego misyjnego zaangażowania i zmagań o zachowanie pokoju. Doprowadził przed kilku laty do uwolnienia uprowadzonego misjonarza i ocaleniu mu życia. Biskup Nominat zna doskonale Męcinę, a my pamiętamy go ze Światowych Dni Młodzieży i wspólnego pielgrzymowania Męciny, Pisarzowej oraz pielgrzymów z Czadu i z Republiki Środkowoafrykańskiej.

 

 1. Dziś o 14.00 Spotkanie św. Mikołaja ze Scholą, KSM, DSM, LSO i PDMD. Św. Mikołaj, na prośbę rodziców, może także przekazać na tym spotkaniu prezenty małym dzieciom.
 2. Zachęcamy do gorliwego przeżywania Adwentu przez udział w Roratach. Roraty będą codziennie o 6.30. Pół godziny wcześniej Godzinki i możliwość spowiedzi św.. W tym roku roraty będziemy przeżywać ze św. Józefem jako stróżem Skarbów. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Prosimy dzieci, aby przyniosły lampiony oraz wykonane przez siebie serduszka do losowania. Lampiony są dołączone do Małego Gościa!!!
 3. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na spłatę wykonywanych prac parafialnych. Bardzo cenimy wielką wytrwałość i ofiarność.
 4. Przyszła niedziela w Kościele polskim będzie obchodzona jako „Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie”. Przed kościołem naszym będą zbierane ofiary do puszek na ten cel. Prosimy Akcję Katolicką o przeprowadzenie kwesty.
 5. W tygodniu z racji rorat Msze św. tylko rano.
 6. W czwartek będzie dzień chorych w parafii. Prosimy o podwiezienie ich do kościoła. Od 14.00 spowiedź i o 15.00 Msza św. Jest to zarazem I czwartek miesiąca i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Do domów chorych z Komunią przedświąteczną udamy się w piątek od 8.30. Bardzo prosimy o zapisywanie adresów naszych chorych. (Prosimy o podawanie telefonów).
 8. W środę św. Mikołaja, odpust w Przyszowej, suma o 11.00
 9. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św.: rano o 6.30 i po południu dla dzieci o 15.30 i suma o godz.  17.00. Na Mszy św. o 15.30 dzieci otrzymają medaliki, także dzieci z klas trzecich.
 10. Od 12.00 do 13.00 zapraszamy na modlitwę w Godzinie Łaski.
 11. SPOTKANIA:

Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek o 18.00

Chórzyści w poniedziałek i czwartek o 18.00. Zapraszamy chętnych do chwalenia Pana Boga śpiewem. Chyba wszyscy w naszej parafii ten talent otrzymali, zapraszamy, aby go wykorzystać właśnie przez posługę w Chórze, dziękując zarazem za tak wiele otrzymanych Bożych łask!

W sobotę: aspiranci, ministranci i Schola o 9.00 DSM o 10.00; PDMD o 10.30

W środę o 18.00 zapraszamy małżonków na spotkanie formacyjne w ramach powstającej wspólnoty „Rodzina Bogiem silna”.

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej bardzo prosimy na spotkanie Radę Parafialną, a także wszystkich Rejonowych.
 2. Wspierajmy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, bądźmy solidarni z dziećmi ubogich rodzin. Niech posłuży im nasza ofiara składana przy okazji nabywaniu świecy wigilijnej. Dziękujemy Caritas za posługę.
 3. Mieszkańcom Łęgów Wschodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Siciarz Czesław i Bogusława; Bednarek Andrzej i Józefa; Siciarz Maria; Kudlik Zbigniew i Elżbieta; Kosiński Bogdan i Danuta. Bardzo prosimy o sprzątanie  w sobotę i w poniedziałek o 9.00
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

„Gość Niedzielny”  Męska wiara Czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety? – pierwszy odcinek adwentowego cyklu o św. Józefie; ponadto dlaczego pokolenie nastolatków z komórką w ręku jest najmniej religijną generacją w historii? O znakomitym sportowcu, który odmówił startu w finale biegu na sto metrów, bo uważał, że niedziela powinna być dniem poświęconym Bogu.

„Mały Gość Niedzielny” z lampionem na tegoroczne roraty do samodzielnego złożenia; o cudownym obrazie św. Józefa w Kaliszu;  o drużynie pożarniczej, w której strażakami są dzieci.

v  polecamy dwumiesięcznik „Miłujcie s

W zakrystii Kalendarze misyjne na nowy rok upamiętniające tarnowskiego misjonarza Jana Czuby, który przed 20-laty przelał krew na ziemi afrykańskiej

 

 1. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Grecji w przyszłym roku w kwietniu. Chętnych zapraszamy. Jest jeszcze klika miejsc wolnych
 2. W Limanowej bezpłatne komputerowe badanie wzroku – 12 grudnia. Informacja szczegółowa w gablocie.
 3. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy wspierają prowadzone inwestycje w parafii. Między innymi utwardzanie i asfaltowanie alejek na cmentarzu, poszerzanie dróg dojazdowych i  i na materiały wykorzystane przy poszczególnych pracach. Lektorzy w otoczeniu kościoła wmurowali krawężniki, upiększając teren białym kamieniem,  przez wakacje pracowali przy porządkowaniu budynków gospodarczych, z których korzystaliśmy w czasie festynu. Zmienione zostało poszycie dachowe na budynku gospodarczym. Dziękujemy parafianom, którzy nam w tym wszystkim  usłużyli, obok zamówionej firmy. Zakończyły się prace konserwatorskie w zabytkowym kościele. Już dziś dziękujemy tym, którzy wytrwale wspierają parafialne prace. Bóg zapłać!