I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 06 III 2022 R.


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 06 III 2022 R.
1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy święty czas Wielkiego Postu. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych z intencją modlitwy o pokój na świecie. Nabożeństwa Drogi krzyżowej w każdy piątek o 15.30 prowadzona przez dzieci, o 16.30 dla wszystkich i o 19.30 prowadzona przez młodzież. Droga Krzyżowa również w niedziele po Mszach św. o godzinie 7.00 i 11.00. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godzinie 15.00. Kazanie pasyjne będzie głosił ks. Marek Wojnarowski z Pisarzowej.
2. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim wspierającym uchodźców z Ukrainy. Łącznie w niedzielę i Środę Popielcową zebraliśmy 18.280 złotych.
3. Dziękujemy również firmie JANIMEN za ufundowanie flag.
4. Za tydzień w niedzielę wypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętajmy szczególnie w naszych modlitwach o ks. Stanisławie i siostrze Magdalenie. Zbiórką do puszek w tym dniu chcemy wspierać Fundusz Misyjny Ad Gentes. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Odnowę w Duchu Świętym.
5. Od przyszłej niedzieli Caritas będzie rozprowadzał baranki i paschaliki wielkanocne, z których ofiara będzie przeznaczona dla najbardziej potrzebujących w parafii oraz na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
6. Za tydzień na Mszę o godzinie 9.00 zapraszamy szczególnie dzieci. W II niedzielę każdego miesiąca będzie dla nich specjalne kazanie.
7. Prosimy o wpłaty zaliczki w wysokości 200 zł. na parafialną oazę dla dzieci do przyszłej niedzieli 13 marca.
8. Ks. Stanisław i ks. Misjonarze w Afryce odprawią w tym miesiącu Msze św. gregoriańskie za śp: Stanisława Janczyka (60 intencji – 2 Msze greg.), Zygmunta Kłosowskiego, Mieczysława Gawlika, Krzysztofa Mól, Michalinę Grabek, Antoniego Lupa, Władysława Krzemińskiego, Stefana Pociechę i Wiesława Wójtowicza.
Przekazaliśmy również ks. Stanisławowi Włodarczykowi 60 int. pogrzebowych za Marcina Piotrowskiego i 40 int. za Stanisława Janczyka, ks. Grzegorzowi Garwolowi z Ukrainy 30 int. za Kunegundę Pociecha, do parafii Zalewo 30 int. za Eugeniusza Pociechę, oraz 20 int. za Stanisława Janczyka ks. Janowi Kudlikowi.
9. Mieszkańcom Bukowca dziękujemy za dyżur przy naszej świątyni. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu: Państwo: Bogumiła i Stanisław Dziubanowscy, Jan Łukasik, Zofia i Józef Grzyb, Monika i Maciej Grzyb, Agnieszka i Andrzej Grzyb, Kazimiera Leśnik, Bogumiła i Dariusz Hec. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00.
10. Szpital Powiatowy w Limanowej przypomina, że mieszkańcy powiatu w wieku od 50 do 65 lat nadal maja możliwość wykonania bezpłatnie badania kolonoskopowego w znieczuleniu. Informacje na temat badania sa dostępne na stronie internetowej szpitala: www.szpitallimanowa.pl
Rejestracja pod numerem telefonu 668-535-114.
11. Spotkania:
Odnowa w Duchu Świętym – we wtorek o godzinie 18.00
Dzieci I – Komunijne z Rodzicami – w środę po Mszy wieczornej
Aspiranci – w środę o godzinie 16.00
Chór – w czwartek o godzinie 18.00
Młodzież w piątek o godzinie 19.00
Schola – w sobotę o godzinie 10.00
Kandydaci do bierzmowania – w sobotę o 10.30