II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 8 III 2020 r.

II NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU – 8 III 2020 r.

1. Dziś niedziela modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „Eucharystia i Misje”. My też jesteśmy posłani „Ad gentes” czyli „do narodów” i dlatego wspieramy modlitwą, cierpieniem ofiarowanym w ich intencji oraz ofiarą ponad 2000 polskich misjonarzy pracujących w 98 krajach świata. Są oni świadkami prawdy, że Bóg jest Miłością i kocha każdego bez wyjątku
  2. Bóg zapłać za dar misyjny składany dziś do puszek. Za przeprowadzenie kwesty misyjnej dziękujemy młodzieży i Kolędnikom Misyjnym.
  3. Życzeniami i modlitwą obejmujemy dzisiaj wszystkie kobiety: mamy, małżonki, siostry.
  4. We wtorek dzień modlitwy do bł. Matki Angeli Truszkowskiej. Zapraszamy na różaniec o 16.30 i Mszę św. ku czci błogosławionej. Polecać jej będziemy wszystkich doświadczanych duchowo i materialnie. Zapraszamy szczególnie Caritas i Rodzinę Felicjańską. Róże Żywego Różańca prośmy o wybranie sobie dnia tygodnia w którym dana Różą poprowadziłaby różaniec wieczorny.
  5. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.15, bezpośrednio po tym nabożeństwie Msza św.
  6. W piątek Droga Krzyżowa: 30 – dla dzieci,
  7. 16.30 – dla wszystkich, o 17.00 Msza św.
  8. 19.00 – dla młodzieży.

Droga Krzyżowa również w niedzielę po prymarii i po sumie. Dziękujemy przewodnikom za jej prowadzenie.

1. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Spotkania: Odnowa w Duchu Świętym w środę po Mszy św. wieczornej.
  • Chór w czwartek po Mszy wieczornej;
  • Dzieci komunijne i rodziców zapraszamy w środę na 16.15.
  • Schola i dzieci w sobotę o 9.00
  • Bierzmowani w sobotę na 15.00
  • W niedzielę za tydzień zapraszamy dzieci na Mszę św. o 9.00
  1. Caritas rozprowadza wielkanocne baranki i paschaliki. Jesteśmy wdzięczni za ofiary przy tej okazji składane na dzieła Caritas.
  2. Dzieci natomiast otrzymują skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną. Myślą przewodnią tej jałmużny jest: Umiej zrezygnować z przyjemności, by podzielić się z chorym dzieckiem.
  3. Bóg zapłać za złożony cenny dar przed tygodniem 8 tys. zł. na prace budowlane.
  4. W tym roku na prace budowlane w kościele zabytkowym parafia otrzymała dotacje ze Starostwa Powiatowego w Limanowej 35 tys. zł. i z Urzędu Marszałkowskiego 25 tys. zł. Posłużą one na renowację zakrystii w zabytkowym kościele.
  5. Mieszkańcom Łęgów koło Stacji dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Jabłoński Stanisław i Teresa; Lachor Jan; Kosiński Stefan i Krystyna; Olesiak Marek i Edyta; Olesiak Eugeniusz i Irena. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
  6. Zapraszamy na wyjazd do Warszawy na beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego.  Chętni mogą się zapisywać do 15 marca.
  7. Polecamy Prasę katolicką.
  • W Gościu Niedzielnym: rekolekcje z Prymasem Wyszyńskim.
  • Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny; także Promyczek Dobra i Mały Promyczek

Na plakatach informacje o Bezpłatnych badaniach mammograficznych i spotkaniu edukacyjnym 23 marca w Remizie OSP. Konieczna wcześniejsza rejestracja.

Objazdowy Serwis Legalizacji Gaśnic wszystkich rodzajów będzie w środę 11 marca od 8.00 do 16.00 przy Remizie OSP.