I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10 III 2019 r.

1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych:
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.15, bezpośrednio po tym nabożeństwie Msza św.
W piątek Droga Krzyżowa: o 15.30 – dla dzieci
Godz. 16.30 – dla wszystkich, o 17.00 Msza św.
Godz. 19.00 – dla gimnazjalistów i młodzieży ponadgimnazjalnej.
Droga Krzyżowa również w niedzielę po prymarii i po sumie. Prosimy przewodników o jej poprowadzenie
2. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
3. Młodzież klas ósmych zapraszamy na Dni Skupienia przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania:
W piątek na godzinę 18.00 i na Młodzieżową Drogę Krzyżową.
W sobotę na godzinę 14.00.
i w niedzielę na Mszę św. o 11.00.
4. Za tydzień na Mszę św. o 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci
5. Wpisujmy nasze wielkopostne postanowienia do Księgi Trzeźwości.
6. W środę szósta rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
7. Bóg zapłać za ofiary 8 tys. zł. sprzed tygodnia na wykonane w parafii prace budowlane.
8. Dziękujemy z dzisiejsze ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie oraz za dar do puszek na leczenie naszego parafianina Marcina Piotrowskiego z Miczaków, który uległ dramatycznemu wypadkowi. Walka o życie i jakakolwiek sprawność twa już od roku.
9. Za tydzień niedziela modlitwy, postu i solidarności z Misjami. Ofiarą do puszek będziemy wspierać ponad dwa tysiące polskich misjonarzy. O przeprowadzenie kwesty misyjnej prosimy PDMD.
10. Bóg zapłać Róży Genowefy Jabłońskiej za dar 100 zł na misje św.
11. Próba Chóru w czwartek o po Mszy wieczornej;
12. Rekolekcje szkolne będą od 1 kwietnia i parafialne od 4 kwietnia.
13. Bierzmowanie w naszej parafii będzie w środę 24 kwietnia o godzinie 15.30
14. Caritas od przyszłej niedzieli rozprowadzać będzie wielkanocne baranki i paschaliki. Dzieci natomiast otrzymują skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną. Myślą przewodnią tej jałmużny jest: Umiej zrezygnować z przyjemności, by podzielić się z chorym dzieckiem.
15. Zapraszamy chłopców od 16 roku życia na rekolekcje, których celem jest pomoc młodym chłopcom w rozeznaniu drogi życia i podjęciu właściwej decyzji Rekolekcje będą w Błoniu koło Tarnowa od 22-24 marca.
16. Mieszkańcom Miczaków Górnych dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Chudy Wojciech i Patrycja; Pociecha Stanisław i Renata; Pociecha Marian; Ostasz Krzysztof; Pawlik Stanisław i Maria Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
17. Polecamy Prasę katolicką.
18. Przedszkole MONTESSORI w Męcinie do 31 marca prowadzony jest nabór przedszkolaków na rok szkolny 2019/2020. Szczegóły w przedszkolu.
19. Sołtys informuje, że Zebranie Wiejskie odbędzie się 17 marca o godzinie 8.15 w Szkole Podstawowej nr 1
20. Wspominając dziś bł. Matkę Angelę możemy uczcić jej relikwie przez ucałowanie