II NIEDZIELA ADWENTU – 05.12.2021 R.

1. Dziś II niedziela Adwentu, która jest obchodzona jako „Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na ten cel.
2. Dziś o 14.00 w dolnym kościele spotkanie ze św. Mikołajem. Zapraszamy Grupy Parafialne Dzieci i Młodzieży.
3. Zachęcamy wszystkich Parafian do gorliwego przeżywania Adwentu przez udział w Roratach. Roraty będą codziennie o 6.30, a pół godziny wcześniej Godzinki i możliwość spowiedzi. Zachęcamy dzieci do przynoszenia lampionów i serduszek z dobrymi uczynkami.
4. Msze św. od poniedziałku do soboty są odprawiane w dolnym kościele, a w niedziele, dopóki pogoda pozwoli, w górnym.
5. Z racji Rorat Msze św. w poniedziałek, wtorek, środę i piątek będą tylko rano.
6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna: w poniedziałek od 8.00 do 9.00, w środę, czwartek i piątek od 18.00 do 19.00 oraz w sobotę od 8.00 do 9.00.
7. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 6.30, 9.00 i 17.00. Na Mszę św. o godzinie 17.00 zapraszamy Dzieci Klas III z Rodzicami. Otrzymają oni cudowny medalik.
8. W sobotę, 11 grudnia, od godziny 9.00 udamy się do chorych, których nie odwiedzamy w I piątki. Chorych można zapisywać do piątku w zakrystii lub kancelarii. Prosimy o wpisywanie adresów chorych.
9. Za tydzień – w niedzielę 12 grudnia – akcja krwiodawstwa w salce młodzieżowej od 8.00 do 12.00. Zapisy i dodatkowe informacje u ks. Michała.
10. Również za tydzień po Mszy św. popołudniowej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
11. Wspierajmy również Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, nabywając świece wigilijne. Przy małych świecach niech to będzie dar 10 zł, a przy dużych 20 zł. Dziękujemy Caritas za posługę.
12. Przypominamy o konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Chętnych do zasponsorowania nagród prosimy o kontakt ze mną lub z ks. Michałem. Prosimy też, aby dzieci biorące udział w konkursie zgłaszać do zakrystii do 12 grudnia.
13. Planujemy zrobić, jak w ubiegłym roku, żywą szopkę. Chętnych do zaangażowania się w tą inicjatywę przez wypożyczenie zwierząt lub ofiarowanie siana czy słomy prosimy o kontakt z ks. Michałem.
14. Składamy gorące Bóg zapłać osobie, która zamontowała śniegołapy nad wejściem do dolnego kościoła i przy kaplicy cmentarnej.
15. Od 11 do 15 grudnia br. w Bazylice w Limanowej odbędą się, prowadzone przez pana Mieczysława Guzewicza, „Adwentowe refleksje o małżeństwie i rodzinie”. Szczegółowy plan jest na plakacie w gablocie. Ks. Dziekan zaprasza.
16. Rodzinom z Podgórza dziękujemy za ich posługę troski o czystość i piękno naszej świątyni. Na przyszły tydzień prosimy już Rodziny z Miczaków Dolnych. Prosimy Rodziny państwa: Bogumiły i Stanisława Pulit, Beaty i Michała Pawlik, Marka Mąki, Małgorzaty Zygmunt, Krzysztofa Zygmunt, Marka Smoleń, Barbary i Jana Dudzik, Teresy i Tadeusza Wilczyńskich. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.
Chór – czwartek o godzinie 18.00.
Młodzież – piątek o godzinie 19.00
Ministranci i lektorzy – sobota o godzinie 9.00.
Schola – sobota o godzinie 10.00.
Odnowa w Duchu Świętym – w sobotę o godzinie 18.00
14. W ubiegłym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Eugeniusza Pociechę i śp. Kazimierza Krzaka. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…