II  NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2017 R.


II  NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2017 R.

 1. Dziś „Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Za wschodnią granicą Kościół z trudem się odradza, tam też mieszkają nasi rodacy, często potomkowie zesłańców. Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na ten cel. Za złożony dar składamy – Bóg zapłać. Dziękujemy Akcji Katolickiej za posługę.
 2. Bóg zapłać także za złożone przed tygodniem ofiary na bieżące prace budowlane w parafii, które są stopniowo wypłacane. Ofiarowaliśmy 9 tysięcy zł.
 3. Dziękujemy wszystkim
 4. Dziś po Mszy św. wieczornej bardzo prosimy na spotkanie przedstawicieli Rady Duszpasterskiej oraz Rejonowych.
 5. Zapraszamy serdecznie na codzienne roraty. Cieszymy się tymi, którzy licznie przychodzą. Prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom w uczestnictwie.
 6. W Uroczystość Matki Bożej Niepokalanej 40 dziewcząt zostało promowanych na stopień wyższy, a 7 zostało przyjętych do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Gratulujemy i życzymy wytrwałości.
 7. Wspierajmy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, bądźmy solidarni z dziećmi ubogich rodzin. Niech posłuży im nasza ofiara składana przy okazji nabywaniu świecy wigilijnej. Świece zapłoną na naszych wigilijnych stołach, a potem w święta zaniesiemy je na groby naszych bliskich. Dziękujemy Caritas za posługę.
 8. Dziś Caritas rozprowadza drobne wypieki także na rzecz potrzebujących.
 9. Dziękujemy dobrodziejom, którzy pomogli zorganizować z siostrą Urszulą dzień chorych, za ofiarowane dary dla będących w potrzebie, za pracę paniom z Caritas, za zaangażowanie i bezinteresowność tak wielu osób.
 10. W Wigilię po Mszy św. o 9.00 konkurs na najpiękniejszą szopkę. Zapraszamy do ufundowania nagród dla dzieci, które razem z rodzicami pielęgnują piękną polską tradycję bożonarodzeniową. O przeprowadzenie konkursu prosimy tradycyjnie Akcję Katolicką.
 11. Ponieważ Wigilia wypada w niedzielę, msze św. będą wtedy tylko przed południem.
 12. Spowiedź świąteczna będzie u nas w czwartek 21 grudnia.
 13. SPOTKANIA:

Chórzyści w poniedziałek i czwartek o 18.00. Zapraszamy chętnych do chwalenia Pana Boga śpiewem!

Grupa Młodzieżowa w czwartek o 18.00

Schola i DSM w sobotę bezpośrednio po roratach.

 1. Zmarła Barbara Olchawa lat 73 z Miczaków Górnych. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…
 2. Mieszkańcom Łęgów Wschodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy rodziny z Łęgów Zachodnich z Rolnej: Bednarek Rafał i Magdalena; Bednarek Antoni i Władysława; Górski Zbigniew i Ewa;  Górski Grzegorz; Oleksy Marcin i Małgorzata. Bardzo prosimy o sprzątanie  w sobotę i w poniedziałek o 9.00
 3. Prasa katolicka:. Gość Niedzielny a w nim: Profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedzielę; ponadto Dlaczego dobry organista to skarb dla parafii?

Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny z lampionem roratnim; Miłujcie się  

Kalendarze na nowy rok 2018

Ks. Stanisław przygotowuje książeczki modlitewniki w języku francuskim dla parafian na misjach. Koszt druku około 5 tys. zł. Ogłaszamy, gdyby ktoś zechciał to dzieło objąć sponsoringiem, możemy je wspomóc.

Sołtys informuje, że do końca grudnia można odebrać worki na odpady:

Środa – Remiza; Czwartek – Miczaki;  pozostałe dni u sołtysa.