II NIEDZIELA ADWENTU – 6 XII 2020 R.


II NIEDZIELA ADWENTU – 06 XII 2020 R.

 1. Od dnia dzisiejszego Msze św. niedzielne będą w dolnym kościele. Bedzie też dodatkowa Msza św. o godz. 14.00.
 2. Zachęcamy wszystkich Parafian do gorliwego przeżywania Adwentu przez udział w Roratach. Roraty są codziennie o 6.30, a pół godziny wcześniej Godzinki i możliwość spowiedzi. W tym roku na kazaniach roratnich pogłębiamy nasze rozumienie Mszy św. Zachęcamy dzieci do przynoszenia lampionów i serduszek z dobrymi uczynkami. Codziennie losowanie figurek.
 3. Obchodzimy dziś „Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na ten cel. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. W przyszłą niedzielę z racji 39 rocznicy dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
 5. Członków Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie za tydzień w niedzielę o godzinie 17.00.
 6. W tym tygodniu wspominamy:

w poniedziałek – św. Ambrożego – bpa i dra Kościoła

we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Na godz. 17.00 zapraszamy Rodziców i Dzieci klas III, którym w tym dniu poświęcimy medaliki.

w czwartek o 17.00 Msza św. do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 20.00

 1. Mieszkańcom Łęgów Zachodnich i Wsi Północnej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny. Państwo: Łukasik Ewa i Wiesław, Oleksy Justyna i Paweł, Wójcik Paweł, Wójtowicz Grażyna, Kaptur Katarzyna, Cynar Marek, Kalisz Józefa. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę o godz. 10.30 i w poniedziałek o 9.00.
 2. W sobotę 12.XII organizujemy dzień chorych przed Uroczystością Bożego Narodzenia w naszej parafii. Chorych do kościoła zapraszamy na Mszę na godz. 9.00. Od 8.30 będzie możliwość spowiedzi. Natomiast po Mszy św. od godziny 10.30 będziemy odwiedzać chorych w domach. Możemy ich zgłaszać w zakrystii oraz na plebanii.
 3. Organizujemy konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs będzie miał swój finał w Wigilię – 24 XII – po Mszy św. rano. Chętnych do zasponsorowania nagród prosimy o kontakt z ks. Michałem.
 4. U pana Organisty są do nabycia opłatki.
 5. Wspierajmy również Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, nabywając świece wigilijne. Przy małych świecach niech to będzie dar 5-10 zł, a przy dużych 15-20 zł. Dziękujemy Caritas za posługę.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś jest do nabycia Niedziela z artykułem o naszym ks. proboszczu Antonim.
 7. Po wiejących w ostatnich dniach silnych wiatrach, prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzu.
 8. W miesiącu grudniu na misjach są odprawiane Msze św. za: + Józefę Pacholarz i ks. Antoniego Pisia. Natomiast Ojcowie Redemptoryści będą się modlić za + Eugeniusza Pasionka w każdy wtorek i sobotę do końca października 2021. Transmisje w radio Maryja w każdy wtorek o godz. 7.00. Msze św. greg. będą przez cały styczeń i luty.