III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15 III 2020 r.


 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU – 15 III 2020 r.

 1. W związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia epidemią pragniemy poinformować, że w naszej parafii podejmujemy następujące kroki:

– Odwołujemy następujące nabożeństwa: Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Godzinki, Różańce i Nowenny. Natomiast prosimy, aby te nabożeństwa odprawiać indywidualnie lub w rodzinie.

– Nasz kościół będzie otwarty cały dzień, umożliwiając wszystkim wiernym prywatną modlitwę. Natomiast w czwartek w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.30 do 19.00 będzie okazja do spowiedzi św., aby korzystać z tej możliwości, ponieważ, jeżeli ten czas zagrożenie się przedłuży, to nie będzie organizowana spowiedź św. wielkanocna.

– Po każdej Mszy św. będziemy śpiewać suplikacje, zwracając szczególną uwagę na prośbę: od powietrza… wybaw nas Panie. Pod słowem „powietrze” kryje się pojęcie morowego powietrza, którym to terminem określano rozprzestrzenianie się śmiertelnych epidemii.

– Kapłani przestrzegają wszelkich zasad higieny, dezynfekując sobie ręce przed podawaniem Komunii św. Mamy jednak możliwość przyjmowania Komunii św. na rękę. Starajmy się jednak zachować głęboką wiarę w realną obecność Pana Jezusa w Eucharystii, który jest lekarzem dusz i ciał.

– Znak pokoju przekazujemy sobie przez ukłon.

 1. Módlmy się o dobre przeżycie czasu Wielkiego Postu i spowiedzi wielkanocnej.
 2. W czwartek Uroczystość św. Józefa.  
 3. Caritas rozprowadza wielkanocne baranki Caritas oraz paschaliki jak również dekoracyjne wypieki wielkanocne na rzecz potrzebujących zwłaszcza dzieci w naszej parafii podejmujące leczenie. Paschaliki zapalimy w Wielkanoc w naszych domach, a także na grobach naszych bliskich. Dziękujemy paniom i siostrze Urszuli za posługę.
 4. Bóg zapłać za jałmużnę postną składaną do skarbonki św. Antoniego.
 5. Mieszkańcom Łęgów koło Stacji dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Tobiasz Janina; Sędzimir Grzegorz i Romana; Pawlik Rafał i Ewelina; Polakiewicz Zbigniew i Wanda; Pociecha Henryk i Marta. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.:
 • Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się.

 

 1. Kompleksowe badanie wzroku w Ośrodku Zdrowia w Męcinie 4 kwietnia z możliwością zakupu okularów. Szczegóły w gablocie.
 1. Przedszkole MONTESSORI informuje, że od 31 marca prowadzić będzie nabór przedszkolaków na rok 2020/2021. Szczegóły w przedszkolu w godzinach pracy od 6.30 do 16.00.
 2. Prezes Sądu Rejonowego w Limanowej informuje, że w okresie od 13 do 31 marca 2020 r. Sąd Rejonowy w Limanowej będzie nieczynny dla stron. Wszystkie rozprawy poza wyznaczonymi rozprawami pilnymi – w tym okresie są odwołane. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej sądu. 18 3300501

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Bronisław Uryga lat 88 z Domu Nauczyciela. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.