II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 II 2018 r.


II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 II 2018 r.
1. Dziś niedziela modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „Uczniowie-misjonarze w mocy Ducha Świętego” My też jesteśmy posłani w mocy Ducha Św. „Ad gentes” czyli „do narodów” i dlatego wspieramy modlitwą, cierpieniem ofiarowanym w ich intencji oraz ofiarą 2032 polskich misjonarzy pracujących w 98 krajach świata. Są oni świadkami prawdy, że Bóg jest Miłością i kocha każdego bez wyjątku. (W ubiegłym roku Dzieło Pomocy „Ad Gentes” dofinansowało 140 dzieł na misjach m.in. budowę 5 studni głębinowych w Afryce, szkołę zawodową dla 250 uczniów w Tanzanii itp.)
2. Bóg zapłać za dar misyjny składany dziś do puszek. Za przeprowadzenie kwesty misyjnej dziękujemy Kolędnikom Misyjnym.
3. Powoli spłacamy pracę na naszym parkingu. Wdzięczni jesteśmy wszystkim, którzy cierpliwie wspomagają to dzieło. Podsumowanie prac z wykonawca nastąpi w marcu. Wdzięczni jesteśmy mu za stworzenie bardzo korzystnej dla nas okazji budowy. Podziękowania od parafii także dla Firmy Wolimex za usłużenie kamieniem na utwardzenie całej powierzchni.
4. Jutro rozpoczynamy Rekolekcje Szkolne. Potrwają od poniedziałku do środy. Na godzinę 9.00 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej od zero do klasy piątej; na 11.00 prosimy klasy szóste, siódme i gimnazjalistów. Spowiedź będzie w środę. Dziękujemy naszym Szkołom za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji.
5. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.15, bezpośrednio po tym nabożeństwie Msza św.
6. W I czwartek o 16.00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi. Zapraszamy wtedy wszystkich dorosłych.
7. W I piątek Droga Krzyżowa: o 15.30 – dla dzieci, (potem Msza św.)
8. Godz. 16.30 – dla wszystkich, o 17.00 Msza św. i okazja do spowiedzi
9. Godz. 19.00 – dla gimnazjalistów i młodzieży ponadgimnazjalnej.
Droga Krzyżowa również w niedzielę po prymarii i po sumie. Dziękujemy przewodników za jej prowadzenie.
10. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
11. Chorych odwiedzimy z Komunią św. w piątek od 8.30, ks. Krzysztof w sobotę od 8.30
12. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Janina Oleksy lat 79 ze Wsi Południowej i Piotr Wiewióra z Bukowca lat 26. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
13. Spotkania:
• Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek o 18.00
• Małżonkowie, osoby samotne, wszyscy pragnący duchowego pogłębiania zapraszamy na katechezę w środę po Mszy wieczornej pod hasłem: „Pozwól, abym Ci towarzyszył, zmęczony pielgrzymie. Ja rozumiem.”
• Chór w czwartek o po Mszy wieczornej;
• Grupa Młodzieżowa w piątek po Drodze Krzyżowej o 19.00
14. Caritas rozprowadza wielkanocne baranki Caritas oraz paschaliki. Paschaliki zapalimy w Wielkanoc w naszych domach, a także na grobach naszych bliskich.
15. Ks. Biskup prosi, byśmy 1% podatku przekazali na CARITAS
16. Mieszkańcom Wsi Północnej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Smoleń Jerzy, Krystyna, Krzak Adam Bernadeta, Janczyk Mariusz, Katarzyna, Wójtowicz Wiesław, Chudy Jarosław, Anna. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.: „Miłujcie się” polecamy rodzinom i młodzieży
 w „Gościu Niedzielnym” i w „Małym Gościu Niedzielnym”: Wielkie świadectwo św. Ojca Pio, W Gościu Niedzielnym Płyta muzyczna gratis
 „Promyczku Dobra”; polecamy też „Mały Promyczek” dla dzieci.