II NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 I 2021


 1. Dziś przeżywamy parafialny odpust ku czci św. Antoniego Opata. Uroczysta suma o godz. 11.00.
 2. Również dzisiaj (trochę zmienił się kalendarz) i jutro naszą parafię nawiedzi obraz Matki Bożej – Ludzi Pracy, Krzyż Nowohucki oraz relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Powitanie dziś o 20.45, a później Apel Jasnogórski. Jutro Msze św. o godz. 6.30 – jak zwyczajnie – oraz dodatkowa o godz. 11.00. Po tej Mszy będzie czas na osobistą chwilę modlitwy, a o 13.30 pożegnamy obraz, Krzyż i relikwie i przewieziemy do Mordarki.
 3. Podziękowania:

Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy pamiętali o nas w czasie Mszy św. kolędowych. Bóg zapłać za Wasz spontaniczny odruch serca.

Bóg zapłać piekarniom Gawlików i Piwowarów pieczywo i ciasto na odpustowy stół.

Dziękujemy również panu Wiesławowi Wójtowiczowi za odśnieżenie parkingów i Młodzieży za odśnieżanie koło kościoła.

Mieszkańcom Miczaków Górnych i Dolnych dziękujemy za złożoną w czasie Dożynek ofiarę na odnowienie monstrancji. Zobaczymy ją już dziś w czasie adoracji na Sumie odpustowej. Koszt odnowy wyniósł 3000 zł.

 1. Mieszkańcom Wsi Północnej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny. Państwo: Woźniak Aneta i Marek, Oleksy Wojciech, Pociecha Beata i Piotr, Lupa Halina i Dariusz, Lupa Maria, Krzyżak Grzegorz i Iwona. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00.
 2. Przypominamy, że koncert Kolęd Dzieci do lat 6 odbędzie się w sobotę 23 stycznia o godzinie 14.00. Dziś kończą się zapisy.
 3. Koncert Kolęd dla uczczenia pamięci ks. proboszcza Antoniego Orkiestry OSP Męcina będzie w niedzielę 31.01 o godz. 13.00.
 4. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24.01 Dniem Solidarności z Chorwacją, dla ofiar trzęsienia ziemi. W tym dniu w całej Polsce zbierane będą datki do puszek. O przeprowadzeniu kwesty prosimy Caritas naszej parafii.
 5. Proszą nas również o modlitwę w intencji pokoju w Republice Środkowoafrykańskiej. Na stronie diecezji tarnowskiej jest list ks. bpa Mirosława Gucwy. Jest tam duża możliwość zamieszek i wojny domowej, dlatego i tę intencję dodajmy do naszych modlitw.
 6. Powoli będziemy starali się powrócić do spotkań grup parafialnych, przy zachowaniu norm sanitarno – epidemiologicznych. Swoje spotkania w tym tygodniu będą mieli:

Lektorzy – piątek o godzinie 18.00

Grupa Młodzieżowa – piatek – 20.00

Aspiranci starsi (Ci, którzy już będą ministrantami) – sobota – 9.00

Ministranci – sobota – 10.00

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, jest jeszcze Skibowy Kamień.
 2. Do końca stycznia Msze św. po południu będą tylko w czwartki (z adoracją do 20.00) i soboty. Od lutego wracamy do codziennych Mszy św. rano i wieczór.