II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 I 2019 r. Ogłoszenia i porządek kolędy

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 I 2019 r.
1. Przeżywamy dziś odpust na cześć św. Antoniego Opata pierwszego Patrona naszej parafii, równocześnie trwamy w dziękczynieniu za VII wieków naszej parafii.
2. Dziękujemy ks. Januszowi za dzisiejszą posługę, za umocnienie nas słowem Bożym i ukazanie charyzmatu życia naszego Patrona św. Antoniego Opata w kontekście jego VII wiekowej opieki nad rodzinami naszej parafii.
3. Modlitwą obejmujemy nasze Babcie i Dziadków. Przypadający w poniedziałek i wtorek Dzień Babci i Dziadka niech pomoże nam okazać naszą życzliwość i wdzięczność.
4. Dziś o 17.00 zapraszamy na Opłatek Parafialny wszystkich członów wszystkich stowarzyszeń parafialnych z radnymi i rejonowymi. Prosimy rodziny, które gościły Afrykańczyków. Dziękujemy naszym strażakom za miejsce spotkania i paniom z KGW za nieodzowną pomoc.
5. Trwa Tydzień modlitwy o jedność wszystkich chrześcijan. W piątek – Dzień Islamu. W przyszła niedzielę Dzień Pamięci o ofiarach Holokaustu oraz Światowy Dzień Chorych na Trąd.
6. Dziś także z całym Kościołem modlimy się za uchodźców i imigrantów.
7. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
• W poniedziałek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
• W czwartek- św. Franciszka Salezego
8. Mieszkańcom Miczaków Dolnych dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy rodziny: Wiśniewski Dariusz Anna; Smoleń Janina; Jabłoński Wiesław i Stanisława; Jabłoński Przemysław i Anna; Jabłoński Józef i Elżbieta. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
9. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za odpowiedź parafian i ofiarowaną przed tygodniem pomoc dla spłacenia wykonywanych parafialnych prac – 10 tys. zł.
10. Rodzina małego, ciężko chorego Jurka z Limanowej dziękuje za ofiarowane na jego leczenie 3700 zł.
11. Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuariów alpejskich Włoch, Austrii i Szwajcarii od 3 do 9 września. Prosimy o zgłoszenia do końca stycznia.
12. Po Mszy św. podejdźmy z dziećmi do Szopki na chwilę adoracji
13. Polecamy prasę katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny Promyczek Dobra
• Skibowy Kamień z wiadomościami z parafii; także dwumiesięcznik: Miłujcie się
14. Z naszej w spólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Bronisława Siciarz lat 92 z Miczaków Dolnych oraz Dorota Tobiasz lat 44 ze Szczepieńca. Polecajmy ich dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…
15. Kolęda: Łęgi koło stacji

Wtorek od godz.14.00 od rodziny Wojtaszczyk do rodziny Eugeniusza Olesiaka
Środa od godz.14.00 od rodziny Grzegorza Sędzimira do rodziny Kazimierza Smolenia.
Sobota od godz.8.30 od rodziny 2 księży: od rodziny Kurczab i z drugiej strony od rodziny Grzegorza i Beaty Śliwa