III NIEDZIELA ADWENTU – 13 XII 2020 R.

1. Rozpoczynamy dziś w Kościele kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.
  2. Przeżywamy dziś dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
  3. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 14 jest odprawiana dodatkowa Msza św.
  4. Dziś o godz. 17.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.
  5. Od środy rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus.
  6. Zachęcamy wszystkich Parafian do gorliwego przeżywania Adwentu przez udział w Roratach. Roraty są codziennie o 6.30, a pół godziny wcześniej Godzinki i możliwość spowiedzi.
  7. Zachęcamy do spowiedzi zawsze przed Roratami, w tym tygodniu dodatkowo w czwartek od 16.00 do 20.00 oraz w sobotę od 8.30 do 10.00 od 15.00 do 17.00 i od 18.00 do 20.00. Z powodu pandemii nie będą organizowane w tym roku spowiedzi z księżmi z dekanatu, dlatego prosimy o systematyczne korzystanie z tego sakramentu i nie zostawianie go na ostatnią chwilę.
  8. Zawsze cieszyliśmy się z zaangażowania dzieci w sprawy misji. Niestety w tym roku Kolędnicy Misyjni nie będą nas odwiedzać w naszych domach. Zamiast tego, w Uroczystość Trzech Króli, po każdej Mszy Św. pokażą w kościele scenkę misyjną. Dzieci, które chciałyby wystąpić zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10.00.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary z I niedzieli na potrzeby parafii. Wyniosły one 8600 zł. W przyszłą niedzielę będzie tradycyjna składka na ogrzewanie kościoła.
  10. Mieszkańcom Wsi Północnej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny. Państwo: Smoleń Krystyna i Jerzy, Krzak Bernadeta i Adam, Krzak Grażyna i Ludwik, Janczyk Katarzyna i Mariusz, Wójtowicz Wiesław, Chudy Anna i Jarosław. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę o 10.00 i w poniedziałek o 9.00.
  11. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Stanisławowi Kuźma i Jego Rodzinie za ufundowaniu 2 tys. litrów oleju opałowego do naszego kościoła.
  12. Organizujemy konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs będzie miał swój finał w Wigilię – 24 XII – po Mszy św. rano. Zapraszamy do fundowania nagród.
  13. U pana Organisty są do nabycia opłatki.
  14. Orkiestra OSP w Męcinie ogłasza nabór chętnych od 7 roku życia do nauki gry na skrzypcach. Chętni mogą zgłaszać się do Pana Organisty.
  15. Wspierajmy również Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, nabywając świece wigilijne. Przy małych świecach niech to będzie dar 5-10 zł, a przy dużych 15-20 zł. Dziękujemy Caritas za posługę.
  16. Za tydzień młodzież organizuje kiermasz świąteczny. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na działalność Grupy Apostolskiej.
  17. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  18. Od 14 grudnia ks. Kazimierz Trybuła będzie odprawiał 30 intencji Mszy św. za śp. Stanisławę Dudczyk.
  19. W minionym tygodniu Pan powołał do siebie śp. + Stefanię Świerczek, lat 88, powierzmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu…