III  NIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2017 R.

1. Zapraszamy codziennie na Roraty o 6.30. Zapraszamy również tych, którzy do tej pory nie mogli przychodzić. Wraz z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi modlimy się w intencji naszych rodzin za przyczyną św. Józefa. Dzieci niech napiszą list z modlitwą do św. Józefa. Równocześnie rozpoczynamy drugi rok naszych przygotowań do dziękczynienia za 700 lat istnienia naszej parafii.
  2. Dziś o 15.40 Nieszpory
  3. Od wczoraj trwa nowennę do Dzieciątka Jezus.
  4. W tym tygodniu przypadają Okresowe Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.
  5. W modlitwie naszej pamiętajmy o ofiarach i prześladowanych z powodu stanu wojennego, w 36 rocznicę jego ogłoszenia.
  6. Adwentowa spowiedź w naszej parafii w czwartek 21 grudnia. Od godziny

8.30 – 10.00 i 10.30 – 12.00 po południu od 15.00 – 16.30 i 17.00 – 18.00.

1. Zachęcamy do spowiedzi w tym czasie i prosimy, by nie odkładać jej na później, gdyż będziemy wyjeżdżać na spowiedź do innych parafii.
  2. Z racji spowiedzi w dekanacie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do środy po Mszy św. porannej.
  3. Wspierajmy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, bądźmy solidarni z dziećmi ubogich rodzin. Dziękujemy Caritas za posługę.
  4. Dziś Caritas rozprowadza drobne wypieki także na rzecz potrzebujących.
  5. W najbliższą sobotę rano po roratach zapraszamy na Jasełka w wykonaniu młodzieży naszej parafii. Będzie też okazja do wsparcia pracy apostolskiej młodzieży.
  6. Ponieważ Wigilia wypada w przyszłą niedzielę, msze św. będą wtedy tylko przed południem.
  7. W Wigilię po Mszy św. o 9.00 konkurs na najpiękniejszą szopkę wykonaną przez dzieci, które razem z rodzicami pielęgnują piękną polską tradycję bożonarodzeniową. Zapraszamy do ufundowania nagród dla dzieci.
  8. Odpust ku czci św. Antoniego wypada w tym roku 14 stycznia.
  9. Przypominamy o konkursie kolęd dla dzieci, który będzie 21 stycznia. Prosimy o zgłoszenia do dnia 6 stycznia.
  10. SPOTKANIE Chórzystów w poniedziałek i czwartek o 18.00. Zapraszamy chętnych do chwalenia Pana Boga śpiewem!
  11. Mieszkańcom Łęgów Zachodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny z Rolnej: Piwowar Marek i Halina; Oleksy Eugeniusz i Krystyna; Olesiak Marcin i Justyna; Oleksy Jan i Barbara; Oleksy Maria, Anna i Stanisław; Smoleń Edward i Danuta; Mól Leszek i Elżbieta; Kaczmarczyk Paweł i Lucyna; Sikorska Jan i Anna; Król Jan i Maria   Bardzo prosimy o sprzątanie  w sobotę i w środę 27 grudnia o 9.00
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

v  Skibowy Kamień z fotograficzną kroniką wydarzeń

Gość Niedzielny – o fenomenie polskich rorat; Mały Gość Niedzielny – z witrażem do wyklejenia i powieszenia w oknie; o pisaniu listów do św. Józefa

Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny; dwumiesięcznik „Miłujcie się” numer świąteczny.

Kalendarze na nowy rok 2018

Plan Spowiedzi