III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26 IV 2020 r.


III NIEDZIELA  WIELKANOCNA – Biblijna – 26 IV 2020 r.

 

 1. Dziś Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego, zachęca nas, byśmy chętnie w Słowie Bożym szukali umocnienia i światła na drogę życia. Niech spotkania modlitewne w gronie rodziny będą połączone z lekturą pisma św. Codziennie w domu przeczytajmy np. jeden rozdział Ewangelii, starsi niech przeczytają chociaż mały fragment z dziećmi. Doświadczajmy w ten sposób obecności w naszym życiu Zbawiciela.
 2. W naszym obszernym kościele może gromadzić się bezpiecznie zgodnie z przepisami nawet 100 osób. Zachowujemy odległość miedzy osobami, używamy zabezpieczających maseczek.
 3. Siostra Domicela, która podjęła posługę pielęgniarską w DPS w Stalowej Woli razem z innymi siostrami zakonnymi i kapłanami dziękuje wszystkim za modlitwę. Zarówno pensjonariusze jak i personel są zdrowi.
 4. W środę 29 kwietnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
 5. Dzisiaj wieczorem od 20.00 adoracja z możliwością przyjęcia Komunii św. i o 20.30 Różaniec.
 6. Msze święte w tygodniu o 6.30 i 18.00. Codziennie po Mszy św. wieczornej jest adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Spowiedź przed każdą Mszą świętą. A zwłaszcza w czasie wieczornej adoracji. W kościele jest niewiele osób i możemy bezpiecznie korzystać ze spowiedzi świętej. Komunia święta jest rozdawana o 19.00, 19.30 i 20.00. O 20.30 Różaniec w łączności z naszymi rodzinami.
 7. Codzienną modlitwą obejmujemy wszystkie służby medyczne także z naszej parafii, odpowiedzialnych za pomoc szpitalną i sanitarną, służącym nam na różnych odcinkach życia, kierujących naszym życiem społecznym.
 8. W I piątek Msze święte o 6.30; po południu o 16.30 i o 18.00.
 9. W sobotę liturgiczna Uroczystość NMP Królowej Polski i dzień modlitw za emigracje. O 6.30 różaniec z racji I soboty miesiąca. Msze święte o 7.00; 9.00 i po południu o 18.00.
 10. Na przyszłą niedzielę będziemy mogli wpisać się na Msze św. na przygotowaną listę, aby na każdej Mszy św. zachować wymaganą liczbę osób. Będzie Msza św. dodatkowa o godzinie 14.00. Od jutra będą wyłożone listy z tyłu kościoła i będziemy mogli zapisywać swój udział w niedzielnej Mszy św.
 11. Nabożeństwo majowe od piątku codziennie po Mszy świętej wieczornej o 18.00
 12. Najbliższa niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, a zarazem Niedziela Kapłańska. Polecamy w modlitwie kapłanów i diakonów Artura i Pawła, prosimy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Nasze ofiary za tydzień na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 13. Msza święta w intencji naszych strażaków i orkiestry strażackiej z racji święta św. Floriana w sobotę o 18.00. o Boże błogosławieństwo w ich służbie dla nas wszystkich.
 14. Zauważmy „Gościa Niedzielnego”
 15. Transmisje na żywo z naszego kościoła są dostępne na YouTubie
  na kanele „Parafia Męcina”, możemy ten kanał subskrybować. Transmitujemy także na FB. Msze św. w niedzielę o 9.00 i 11.00 oraz wieczorny różaniec o 20.30. Serdecznie zapraszamy.
 16. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii.
 17. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła paniom Agnieszce Rumian, Anecie Puch i Magdzie Szkaradek

Modlitwa o ustanie pandemii za przyczyną Św. Szymona:

Święty Szymonie z Lipnicy, patronie w czasie zarazy. Ty, który podczas epidemii dżumy spieszyłeś na ratunek ofiarując swój czas, zdrowie i życie, przyjdź dziś nam z pomocą, podczas nowej epidemii koronawirusa.

Niech Miłosierny Bóg spojrzy na Twoją posługę miłości, jaką okazywałeś chorym, cierpiącym
i umierającym, spiesząc im z pomocą.  Niech za Twoim wstawiennictwem wyprosi nam opanowanie epidemii w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, aby zakażenie ustało, chorzy do zdrowia wrócili, a ci co już umarli, byli do nieba przez Ciebie wprowadzeni.  Niech doznajemy twojej przemożnej opieki, jak nasi przodkowie, którzy z wiarą i ufnością przyzywali Twojej pomocy i doznali łask od Boga przez Ciebie wyproszonych. Niech tak się stanie dzisiaj dla naszego dobra doczesnego i wiecznego. Amen