III NIEDZIELA WIELKANOCNA – Biblijna – 5 V 2019 r.


III NIEDZIELA WIELKANOCNA – Biblijna – 5 V 2019 r.

1. Dziś Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego, zachęca nas, byśmy chętnie w Słowie Bożym szukali umocnienia i światła na drogę życia. Zapraszamy codziennie na Mszę św. i rozważanie Słowa Bożego. Codziennie w domu przeczytajmy np. jeden rozdział Ewangelii, starsi niech przeczytają chociaż mały fragment z dziećmi.
2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na prace remontowo-budowlane w parafii. Dzięki nim będzie można określić zakres prac na rok obecny.
3. Najbliższa niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, a zarazem Niedziela Kapłańska. Polecamy w modlitwie kapłanów i prosimy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Składka za tydzień na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
4. W tym tygodniu czcimy w poniedziałek – św. Filipa i Jakuba Apostołów
5. W Środę Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika głównego Patrona Polski. Szczepanów zaprasza na Odpust tygodniowy. Plan jest w gablocie.
6. Naszym Strażakom i orkiestrze życzymy błogosławieństwa Bożego na czas pielgrzymowania do Rzymu. W czasie pielgrzymki Msza św. w intencji wszystkich strażaków o Boże błogosławieństwo w ich służbie dla nas wszystkich.
7. Spotkania:
• Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. o 18.00;
8. Prosimy, aby uczestnictwo dzieci klas trzecich i czwartych w nabożeństwach majowych stało się czasem szczególnego przygotowania do I Komunii i I Rocznicy I Komunii św.
9. Spotkanie dla klas III w środę o 17.00; dla klas IV w czwartek o 17.00
10. Mieszkańcom Bukowca dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Smoleń Krystyna; Lachor Stanisław i Maria; Sopata Władysława; Lachor Władysław; Lachor Janina. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
11. Zauważmy prasę katolicką: „Mały Gość Niedzielny” z płytą Arki Noego
12. „Skibowy Kamień”, z artykułami z naszej parafii „Gość Niedzielny” „Niedzielę” i „Promyczek Dobra”