III NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 I 2021

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego.
  2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

w poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

we wtorek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa

w środę – Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

w czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu

w piątek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie – święto

1. Mieszkańcom Wsi Północnej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny. Państwo: Smoleń Bronisław i Maria, Sroczyński Andrzej i Wiesława, Kita Wiesław i Joanna, Lupa Sebastian i Emilia, Jabłoński Stanisław i Maria. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00.
  2. Dziękujemy Dzieciom za piękny udział w sobotnim Konkursie Kolęd. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieci oraz Dyrekcji SP nr 1 za ofiarę na nagrody.
  3. Koncert Kolęd dla uczczenia pamięci ks. proboszcza Antoniego Orkiestry OSP Męcina będzie w niedzielę 31.01 o godz. 13.00.
  4. Dziś Dzień Solidarności z Chorwacją. Przeprowadzamy zbiórkę do puszek dla ofiar trzęsienia ziemi w tym kraju. Dziękujemy Caritas naszej parafii za jej przeprowadzenie.
  5. Swoje spotkania w tym tygodniu będą mieli:

Aspiranci starsi (Ci, którzy już będą ministrantami) – sobota – 8.30

Aspiranci (klasa IV) – sobota – 9.00

W przyszłą niedzielę, 31 stycznia na Mszy św. o godzinie 11.00 będzie przyjęcie aspirantów starszych do grona ministrantów.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, jest jeszcze Skibowy Kamień.
  2. Jeszcze w tym tygodniu Msze św. po południu będzie tylko w czwartek (z adoracją do 20.00) i w sobotę. Od lutego wracamy do codziennych Mszy św. rano i wieczór.
  3. Proszono nas by ogłosić: Pan Sołtys informuje, że nakazy, kody i worki na odpady można odebrać u Sołtysa codziennie od godziny 9.00 do godziny 14.00.
  4. W piątek odszedł z naszej wspólnoty śp. Kazimierz Oleksy lat 86 z Zadziela. Msza pogrzebowa będzie w poniedziałek o godzinie 14.00. Powierzmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu….