III NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 I 2020 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 I 2020 r.
Niedziela Słowa Bożego
1. Dziś niedziela Synodalna, rozważając Słowo Boże modlimy się wszystkich niosących posługę miłosierdzia.
2. Zapraszamy na Jubileuszowy Koncert Noworoczny naszej Orkiestry przy OSP Męcina pod batutą pana Władysława Michury. Koncert dzisiaj o godzinie 14.00
3. Zakończyła się wizytacja duszpasterska zwana Kolędą serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie za atmosferę modlitwy i świadectwo wiary, za gościnność. Spostrzeżenia kolędowe będą pomocne w pracy duszpasterskiej. Wasze radości i troski codziennie polecamy Panu Bogu w modlitwie. Niechaj błogosławieństwo kolędowe ciągle Wam towarzyszy każdego dnia. Dziś o 11.00 Msza św. w intencji wszystkich rodzin naszej parafii o Boże błogosławieństwo.
4. W poniedziałek Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu
5. Spotkanie naszej Caritas oraz Parafialnego Zespół Synodalnego w piątek po Mszy św. wieczornej.
6. Spotkania Chóru we wtorek o 19.00 i w czwartek o 18.00
7. Spotkanie Scholi w sobotę o godzinie 9.00. W niedzielę 2 lutego po Mszy św. o 11.00 zapraszamy wszystkich parafian na Koncert Kolęd w wykonaniu naszej Scholi. Na ręce Siostry dziękujemy dzieciom za systematyczną pracę i śpiew na Mszach świętych. Przy okazji koncertu będzie można nagrodzić dzieci wspierając ich wakacyjny wspólny wyjazd.
8. Wspólne kolędowanie z Chórem w przyszłą niedzielę o 15.30.
9. Zapraszamy na triduum modlitw w intencji małżeństw i rodzin. Rozpoczniemy w piątek na Mszy św. o 17.00 a także w sobotę o 17.00. Na tę modlitwę prosimy zapraszamy wszystkich, którzy wspierają rodziców np. wychowawców, krewnych, także babcie i dziadków. Chcielibyśmy szczególną modlitwa otoczyć rodziców dzieci komunijnych i kandydatów do bierzmowania. Chciejcie znaleźć w tedy swoje miejsce i czas u Pana Jezusa. Pomóżmy sobie wzajemnie, aby to spotkanie w piątek i sobotę o 17.00 było możliwe. Pól godziny wcześniej okazja do spowiedzi świętej.
10. Także rano w I sobotę chcemy zawierzać Sercu Maryi Rodziców. Zapraszamy do Komunii św. wynagradzającej. Przypomnijmy dzieciom i młodzieży.
11. Msza św. o 7.00, różaniec wynagradzający o 6.30 niech poprowadzi Akcja Katolicka
12. Za tydzień w niedziele Święto Ofiarowania Pańskiego. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą obejmujemy nasze Siostry Felicjanki i prosimy o nowe powołania. Ofiara z 2 lutego przeznaczona jest na utrzymanie klasztorów klauzurowych. Dlatego składka budowlana będzie tydzień później.
13. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
 We wtorek – Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i dokt. Kościoła
 W środę – rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie
 W piątek – Św. Jana Bosko, kapłana
14. Mieszkańcom Zakrętka dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Dynowski Grzegorz i Małgorzata; Pacholarz Dawid i Anna; Wójtowicz Krystian i Katarzyna; Wójtowicz Dariusz i Ewelina. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
15. Zauważmy prasę katolicką
16. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorje i okolic od 14 września. Prosimy o zgłoszenia, aby możliwa była już teraz rezerwacja. Prosimy też o wpłacanie zaliczki do dnia 20 stycznia u Pana Edwarda Smolenia. (160 euro) tel. 606 906 156.