IV NIEDZIELA ADWENTU – 23.12.2018 R.

1. Uczestnikom rorat zwłaszcza dzieciom gratulujemy wytrwałości. Dziękujemy Scholi dzieci z Siostrą Fabianą. Bóg zapłać też towarzyszącym rodzicom i dziadkom. Zapraszamy wszystkich jutro na ostatnie roraty.
2. Jutro, w Wigilię konkurs Szopek Bożonarodzeniowych.
3. Paniom z Caritas z S. Urszulą dziękujemy za misterne szopki z ciasta i posługę w adwencie. Ofiarodawcom Maciejowi Wideł i Monice Tobiasz oraz innym anonimowym darczyńcom.
4. Zapraszamy młodzież, dzieci i rodziców na kolędę misyjną.
5. Dziękujemy: pewnym osobom, rodzinie Anety i Mieczysława Janczyk, Alinie i Wiesławowi Janczyk i Akcji Katolickiej za ufundowanie nagród i poprowadzenie konkursu.
• Danucie i Edwardowi Smoleń za kwiaty do dekoracji kościoła.
• Piekarniom rodziny Gawlików i Piwowarów za pieczywo świąteczne
6. Przy ołtarzu jest Światło Betlejemskie. Możemy od niego zapalić światło, które zapłonie na naszych stołach wigilijnych.
7. Przed Pasterką, już na godz. 23.30 zapraszamy na Nabożeństwo Jutrzni.
8. O północy Msza św. Pasterska na pamiątkę Narodzenia Chrystusa. Składka na Fundusz Ochrony Życia.
9. W wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00. (Nie będzie Nieszporów)
10. W święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msza św. o godz. 9.00. będzie połączona z błogosławieństwem i rozesłaniem Kolędników Misyjnych, którzy odwiedzą z kolędą misyjną nasze domy. W tym roku wspieramy również misję ks. Pawła Wróbla w Republice Środkowoafrykańskiej i misję ks. Stanisława w Czadzie.
11. O godz. 11.00 uroczyste chrzty, a także poświęcenie owsa. Tego dnia Msze św. będą tylko przed południem. Składka na KUL i Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.
12. Za tydzień Uroczystość Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Polecać będziemy wszystkich małżonków, zwłaszcza przeżywających swoje jubileusze
13. Konkurs Kolęd dla dzieci będzie 6 stycznia. Do 1 stycznia zgłaszamy dzieci do konkursu. Prosimy też darczyńców o udział w ufundowaniu nagród dla dzieci.
14. 13 stycznia zapraszamy na Koncert Noworoczny Orkiestry OSP o godzinie 14.00,
15. 20 stycznia odpust, a po Mszy św. wieczornej wszystkie grupy parafialne zapraszamy na Opłatek
16. Mieszkańcom Podgórza dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Woźniak Wiesław i Lucyna; Woźniak Zbigniew i Małgorzata; Pulit Edward i Irena; Krzak Lucjan i Krystyna; Mleczek Filip i Karolina. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00.
17. Polecamy bogatą świąteczną prasę katolicką:
• Skibowy Kamień z fotograficzną kroniką wydarzeń w parafii
• Gość Niedzielny z modlitwą przy wigilijnym stole; Niedziela z darmową płyta z pięknymi kolędami
• Mały Gość Niedzielny; Promyczek Dobra i Mały Promyczek; dwumiesięcznik „Miłujcie się” numer świąteczny.
• Kalendarze na nowy rok 2019
W piątek odszedł do wieczności ks. Prałat Jan Pietryka znany nam z rekolekcji i nabożeństw fatimskich. Wspominamy jego pieśni zwłaszcza o rodzinie. Jego pogrzeb w Luszowicach za Tarnowem w niedzielę o 13.00. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…