IV NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2017 R.

1. Uczestnikom rorat zwłaszcza dzieciom gratulujemy wytrwałości. Dziękujemy Scholi dzieci z Siostrą Fabianą. Bóg zapłać też towarzyszącym rodzicom i dziadkom.
2. Gratulujemy wykonawcom pięknych bożonarodzeniowych szopek: dzieciom, ich rodzicom i dziadkom. Paniom z Caritas dziękujemy za misterne szopki z ciasta.
3. Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II za zorganizowanie opłatka dla naszych seniorów: Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły i Młodzieży.
4. Dziękujemy młodzieży za wystawienie wczoraj Jasełek.
5. Dziękujemy: pewnym osobom, rodzinie Anety i Mieczysława Janczyk, Akcji Katolickiej za ufundowanie nagród i poprowadzenie konkursu.
 Danucie i Edwardowi Smoleń za kwiaty do dekoracji kościoła.
 Piekarniom rodziny Gawlików i Piwowarów za pieczywo świąteczne
6. Przy ołtarzu jest Światło Betlejemskie. Możemy od niego zapalić światło, które zapłonie na naszych stołach wigilijnych.
7. Dziś z racji Wigilii Msze św. tylko przed południem
8. Przed Pasterką, już na godz. 23.30 zapraszamy na Nabożeństwo Jutrzni.
9. O północy Msza św. Pasterska na pamiątkę Narodzenia Chrystusa. Składka na Fundusz Ochrony Życia.
10. W jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00. (Nie będzie Nieszporów)
11. W święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msza św. o godz. 9.00. będzie połączona z błogosławieństwem i rozesłaniem Kolędników Misyjnych, którzy odwiedzą z kolędą misyjną nasze domy. W tym roku wspieramy również misję ks. Pawła Wróbla w Republice Środkowoafrykańskiej i misję ks. Stanisława w Czadzie.
12. O godz. 11.00 uroczyste chrzty, a także poświęcenie owsa. Tego dnia Msze św. będą tylko przed południem. Składka na KUL i Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.
13. Za tydzień Uroczystość Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Polecać będziemy wszystkich małżonków, zwłaszcza przeżywających swoje jubileusze
14. Do 6 stycznia zgłaszamy dzieci do konkursu kolęd. Prosimy też darczyńców o udział w ufundowaniu nagród dla dzieci.
15. Na czas świąteczny będzie przerwa w peregrynacji Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego. Obraz można zatrzymać w domu, lub przynieść do kościoła.
16. W dzień odpustu 14 stycznia zapraszamy na Koncert Noworoczny Orkiestry OSP o godzinie 14.00, a po Mszy św. wieczornej wszystkie grupy parafialne na Opłatek
17. Mieszkańcom Łęgów Zachodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Pociecha Ewa; Janusz Karol i Barbara; Lachor Cecylia; Dębski Marek i Katarzyna; Wiewióra Wacław i Ewa; Wiewióra Urszula. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i wtorek (2 stycznia) o 9.00
18. Polecamy bogatą świąteczną prasę katolicką:
 Skibowy Kamień z fotograficzną kroniką wydarzeń w parafii
 Gość Niedzielny z modlitwą przy wigilijnym stole; Mały Gość Niedzielny – z witrażem do wyklejenia i powieszenia w oknie; o pisaniu listów do św. Józefa
 Promyczek Dobra i Mały Promyczek; dwumiesięcznik „Miłujcie się” numer świąteczny.
 Kalendarze na nowy rok 2018