IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 V 2019 r.


IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 V 2019 r.
1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do Bożej służby.
2. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i siostrach zakonnych pochodzących z Męciny oraz o pracujących pośród nas.
3. Módlmy się także za naszych alumnów, już w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w sanktuarium w Krużlowej nasz alumn Artur Zygmunt przyjmie święcenia diakonatu. Prośmy także o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
4. Dziś Odpust w Pisarzowej Suma o 11.00.
5. Jutro o 19.00 pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O poniesienie figury MB i o różaniec prosimy bierzmowanych w tym roku. Nabożeństwo poprowadzi ks. Marek Kluz wykładowca na UJP II w Tanowie.
6. Modlitwą chcemy objąć obydwie nasze Szkoły Podstawowe uczniów, nauczycieli, pracowników z racji święta szkoły – Konstytucji 3-go Maja w święto MB Królowej Polski i 99 urodzin św. Jana Pawła II i rocznicy zamachu na jego życie (13 maja 1981). Modlić się będziemy za Ojca św. Franciszka, za maturzystów, dzieci komunijne i bierzmowanych, przeżywających Rocznicę I Komunii św., kandydatów do święceń diakonatu alumnów Artura i Pawła. Polecamy także młodzież z zespołu „Mali Męcinianie”, których część opuszcza w tym roku szkolne mury.
7. W sobotę 18 maja Akcja Katolicka z całej diecezji udaje się do Starego Sącza. Tam Mszą św. sprawowaną przez bpa Ordynariusza rozpocznie się peregrynacja relikwii i wizerunku św. Jana Pawła II na rozpoczęcie w diecezji po parafiach peregrynacji relikwii i wizerunku Świętego.
8. Za tydzień o 11.00 Uroczystość I Komunii św. Prosimy, by ten dzień był świętem w całej parafii. W sobotę o 16.00 Uroczystość rocznicy I Komunii św. dla uczniów klas czwartych.
9. Przeżyjmy w tym tygodniu rocznice naszych Pierwszych Komunii św. tak dorośli jak dzieci. W tym celu w środę prosimy na Nabożeństwo Majowe klasy siódme w 4 rocznicę, w czwartek klasy szóste w 3 rocznicę, w piątek prosimy klasy piąte w 2 rocznice Komunii św.,
10. Próba przed I Komunią w poniedziałek o 15.00. Dla klas czwartych próba w środę po wieczornej Mszy św.
11. Okazja do spowiedzi codziennie przed mszą św. poranną lub w czasie Nabożeństw Majowych. Spowiedź dla dzieci komunijnych ich rodziców i chrzestnych w piątek o godzinie 16.00. Zapraszamy także dzieci z I rocznicy i ich rodziców.
12. Koncert w 99. Rocznicę urodzin Karola Wojtyły – Św. Jana Pawła II w najbliższą niedzielę o 17.00 w Bazylice Limanowskiej w wykonaniu artystów światowej sławy.
13. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
14. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na prace remontowo-budowlane w parafii.
15. Bóg zapłać p. Zygmuntowi Kulpa za montaż regulatorów zamykających drzwi wyjściowe, Prosimy, aby bocznych drzwi nie dociskać, powinny automatyczne się same zamykać..
16. Mieszkańcom Bukowca dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Świerczek Adam i Paulina; Pawlik Kazimierz i Wiesława; Wodas Krzysztof i Brygida, Szkarłat Adam i Renata; Świerczek Tomasz. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00
17. Zauważmy prasę katolicką:
• „Skibowy Kamień”, „Gość Niedzielny” „Niedzielę” „Miłujcie się” i „Promyczek Dobra”
18. Polećmy w modlitwie zmarłych w tym tygodniu +Marię Kuman -mamę ks. Kazimierza Kumana, kiedyś wikariusza w Męcinie oraz będąca kiedyś na placówce w naszej parafii siostrę Felicjankę Barbarę Reginę Wilczyńską zmarłą troficznie w Lublinie. Dobry Jezu a nasz Panie….