IV Niedziela Wielkanocna 25 kwietnia 2021


1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, którą rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na WSD w Tarnowie. Na Mszy św. o godzinie 11.00 przyjęcie 12 chłopców do grona aspirantów.
2. Dziś Msze św. o godzinie 9.00 i 11.00 będą odprawiane zarówno w kościele górnym jak i dolnym.
3. W czwartek święto św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy. W tym dniu będziemy również przeżywać Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
4. Nabożeństwa Majowe rozpoczniemy w sobotę 1 maja. Będą one w dni powszednie po Mszy o godzinie 18.00, a w niedzielę po Mszy o godzinie 16.00. Zachęcamy do modlitwy Litanią Loretańską zarówno w kościele jak i przy kapliczkach, podtrzymując naszą piękną polską tradycję. Nabożeństo pierwszej soboty o godzinie 7.00, o poprowadzenie różańca o 6.30 prosimy Róże Mężczyzn.
5. W najbliższą sobotę I sobota miesiąca maja. Spowiedź, jak zwyczajnie, pół godziny przed każdą Mszą święta oraz w czwartek w czasie adoracji od 19.30 do 21.00.
6. Również w sobotę o godzinie 16.00 będzie Msza św. przy kapliczce na ulicy Rolnej.
7. Otrzymaliśmy 20 modlitewników: „Warsztat św. Józefa”. Są one na stoliku przy wyjściu. Otrzymaliśmy je za darmo, jednak prosimy o ofiarę choćby 10 zł. Zebrana kwota będzie przeznaczona dla potrzebujących w naszej parafii.
8. Zbliża się czas I Komunii, ślubów i innych uroczystości. Proponujemy jako prezent album: „Kościoły Diecezji Tarnowskiej” tom IV, w którym są ukazane wszystkie kościoły naszego dekanatu i czterech sąsiednich dekanatów. Są tam 4 strony ze zdjęciami naszych Męcińskich kościołów. Album możemy obejrzeć przy wejściu do kościoła, a nabyć w zakrystii lub kancelarii. Cena albumu wynosi 100 złotych.
9. Przypominamy o konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych o temacie: „Święty Antoni Padewski – patron mojego kościoła”. Prace w formacie A4 wykonane kredkami lub farbami, można składać do 16 maja w zakrystii lub kancelarii. Cztery najlepsze prace zostaną wydrukowane w odpustowym numerze Skibowego Kamienia a ich autorzy otrzymają nagrody. Prace podpisujemy imieniem i nazwiskiem dziecka oraz podajemy wiek i numer telefonu.
10. Mieszkańcom Szczepieńca dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje.
Na przyszły tydzień prosimy następujące rodziny. Państwo: Monika i Stanisław Smoleń, Stanisława i Czesław Siciarz, Joanna i Grzegorz Woźniak, Bogumiła i Sławomir Lupa, Bożena i Marcin Lupa.
Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i we wtorek o godzinie 9.00.
11. Spotkania:
Odnowa w Duchu Świętym – we wtorek po Mszy św. wieczornej.
Aspiranci i ministranci – środa godzina 17.00
Grupa Młodzieżowa – piątek o godzinie 19.00.
12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.