IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11 III 2018 r.

Dziś Nowenna 9 miesięcy wdzięczności za niepodległość Polski
1. Módlmy się o dobre przeżycie czasu Wielkiego Postu i spowiedzi wielkanocnej. Rekolekcje będą od 22 marca do Niedzieli Palmowej.
2. Obraz Pana Jezusa Miłosiernego powrócił już do kościoła. Uroczyste zakończenie Peregrynacji w czasie Rekolekcji. Jeśli ktoś nie mógł przyjąć obrazu w kolejce może to uczynić jeszcze w tych dniach.
3. Dziś o 15.15 Gorzkie Żale i Msza św. Za tydzień w czasie Gorzkich Żali będziemy mogli złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu
4. W piątek Droga Krzyżowa: o 15.30 – dla dzieci
Godz. 16.30 – dla wszystkich, o 17.00 Msza św.
Godz. 19.00 – dla gimnazjalistów i młodzieży ponadgimnazjalnej.
Droga Krzyżowa również w niedzielę po prymarii i po sumie. Dziękujemy przewodnikom za jej prowadzenie.
5. Zachęcamy do wpisywania naszych postanowień wielkopostnych do księgi trzeźwości na intencję naszych braci uzależnionych od alkoholu. Matka Boża w Fatimie prosiła o modlitwę za grzeszników i zauważała, że nikt się za nich nie ofiaruje.
6. Bóg zapłać za 7 tysięcy złożone przed tygodniem na nasz parking.
7. Dziś, a także za tydzień nasze ofiary przeznaczamy na olej opałowy do kościoła W tym tygodniu zakupiliśmy olej za około 6 tys. zł. Koszt zużywanego w kościele gazu grzewczego w ciągu roku to kolejne 10 tys. zł. (drugi piec)
8. Caritas rozprowadza wielkanocne baranki oraz paschaliki. Są także baranki przygotowane przez panie z Caritas. Dziękujemy paniom za posługę.
• Rada Parafialna i Rejonowi, Szafarze a także przedstawiciele Stowarzyszeń Parafialnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.
• Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy wieczornej.
• Chór wtorek i czwartek o 19.00;
• Katecheza dla dzieci komunijnych z rodzicami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w budynku szkoły w środę o 15.45
• Wszystkie dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszamy na piątkową Drogę Krzyżową, w czasie której otrzymają książeczki.
• Klasy III Gimnazjum spotkanie przed Bierzmowaniem w czwartek o 17.00. Prosimy o obecność jednego rodzica o ile to możliwe.
• Ministranci w piątek o 15.30
• Grupa Młodzieżowa w piątek po Drodze Krzyżowej o 19.00
• Schola w sobotę o godz. 9.00
• Formacyjne spotkanie dla dzieci od 10.00
• Spotkanie przed pielgrzymkowe pielgrzymów do Grecji w sobotę o 18.00. Będzie okazja do dokonania wpłat.
10. Sołtys informuje że w poniedziałek w Szkole Podstawowej o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie w sprawie budowy linii kolejowej.
11. Bóg zapłać za żywność składaną w sklepie CENTRUM dla potrzebujących i za jałmużnę postną składaną do skarbonki św. Antoniego.
12. Mieszkańcom Wsi Północnej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Dudczyk Paweł, Monika; Lupa Grzegorz, Urszula, Lupa Stanisław, Janusz Eugeniusz; Matląg Zbigniew, Halina. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.:
 w „Gościu Niedzielnym”: O ograniczeniu handlu w niedzielę. Dzięki tej ustawie robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji.
 Polecamy Mały Gość Niedzielny, Promyczek i Mały Promyczek Dobra, Miłujcie się
14. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych będzie w Limanowej od 6 do 8 kwietnia br. w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Kurs rozpocznie się w piątek o godz. 17.00, a zakończy się w niedzielę ok. godz. 12.00. Zapisy są możliwe telefonicznie pod numerem 18 337 22 64 lub w kancelarii parafialnej.
15. W Gródku, w sobotę 24 marca, dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Informacje o zapisach w gablocie.
16. Objazdowy Serwis Legalizacji Gaśnic zaprasza kierowców na przegląd gaśnic w środę 15 marca obok OSP od 8.00 do 16.00