V Niedziela Wielskiego Postu – 29 III 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU – 29 III 2020 r.

1. Trwajmy w łączności modlitewnej w naszych rodzinach zawierzając ten trudny czas Panu Jezusowi Cierpiącemu.
  2. Korzystamy z dyspensy naszego Biskupa Ordynariusza od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.
  3. Nasz kościół będzie otwarty cały dzień, umożliwiając wszystkim wiernym prywatną modlitwę, ale w nim może równocześnie przebywać tylko 5 osób;
  4. Dziś wszystkie Msze św. sprawowane są bez udziału wiernych.
  5. Uczestnictwo we Mszy św. jest bardzo ograniczone – nie więcej niż 5 osób. (osoby zamawiające Mszę św.)
  6. Spowiedź możliwa jest po uzgodnieniu przez telefon.
  7. Dziękujemy za odpowiedzialne podjęcie wszelkich ostrożności z miłości do naszych bliskich
  8. Codziennie o 20.30 łączymy się przez transmisję na FB we wspólnym różańcu przed Najświętszym Sakramentem. A w piątek już o 20.00 transmisja Drogi Krzyżowej
    z naszej parafii. Niech to będzie nasza szczególna modlitwa o przezwyciężenie epidemii, na intencję chorych, służby medycznej, podejmujących konieczną służbę na różnych odcinkach naszego codziennego życia i tych, którzy troszczą się o nasze bezpieczeństwo. Korzystajmy w rodzinach z tak dużej możliwości uczestniczenia w transmisji Mszy świętych i rekolekcji w mediach.
  9. Polecamy dzieciom nasze diecezjalne rekolekcje od poniedziałku do środy o 10.00
    i 13.30 na Synaj.tv
  10. Przy okazji nawiedzenia kościoła zauważmy przygotowane przez Caritas wielkanocne baranki Caritas oraz paschaliki, ofiary nasze posłużą potrzebującym.
  11. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Męki Pańskiej.
  12. Dziękujemy za posługę siostrze Urszuli i osobom współpracującym w Caritas oraz ofiarodawcom wspierającym posługę Caritas, naszym parafianom, a zwłaszcza następującym ofiarodawcom: Genowefa i Władysław Gawlik; Eugeniusz Wojak, Józef Oleksy, Danuta i Edward Smoleń, Dorota Sojka, Agata i Wiesław Siciarz, Tadeusz Wójcik, Emila i Sebastian Lupa, doktor Katarzyna Malczewska. Dzięki zaangażowaniu siostry pomoc parafian została przekazana przed największymi ograniczeniami.
  13. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Ryszard Florek lat 69 i Katarzyna Wójtowicz lat 90 obydwoje z Zakrętka. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.