IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 II 2020 r.

IV NIEDZIELA  ZWYKŁA – 2 II 2020 r.

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Modlitwą obejmujemy nasze Siostry Felicjanki i prosimy o nowe powołania.

Modlimy się za biskupa Władysława Bobowskiego w 45 rocznicę święceń biskupich

1. Pożegnaliśmy siostrę Magdę, która przez Lublin, gdzie jest polski macierzysty dom Zgromadzenia, powraca do Ugandy.
  2. Siostra Magda dziękuje wszystkim Parafianom, Siostrom i Księżom za ciepłe przyjęcie i hojne serca. Obiecuje pamięć w modlitwie i też o nią prosi.
  3. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych
  4. Pamiętajmy w modlitwie o konających, którym miesiąc luty jest w Kościele poświęcony.
  5. Po Mszy św. o 11.00 zapraszamy wszystkich parafian na Koncert Kolęd w wykonaniu naszej Scholi. Przy okazji koncertu będzie można nagrodzić dzieci wspierając ich wakacyjny wspólny wyjazd.
  6. Wspólne, rodzinne kolędowanie z Chórem dziś o 15.30 . Zapraszamy.
  7. W I czwartek Msza św. w intencji rodzin naszej parafii o Boże błogosławieństwo, a także w intencji powołań o 17.00, następnie  Godzina Święta i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godziny 20.00
  8. W I piątek zapraszamy do Komunii św. wynagradzającej. Msze św. o godzinie 6.30;  i po południu o 17.00, na którą zapraszamy młodzież i dzieci z rodzicami.
  9. Okazja do spowiedzi św. przed Msza św. poranną oraz od godz. 16.00.
  10. Pozostałych Chorych, których odwiedza z Komunią św. Witold odwiedzimy w piątek po Mszy św. o 8.30.
  11. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na utrzymanie klasztorów klauzurowych.
  12. Za tydzień składka budowlana. Jako parafia wystąpiliśmy z wnioskiem o termoizolację Domu Parafialnego – Plebanii. Naszych parafian chcemy prosić o pomoc w przygotowaniu środków na udział własny. Przy tej okazji chcemy zmienić poszycie dachowe i zrobić podjazd dla niepełnosprawnych do budynku.
  13. Dziękujemy panu Jackowi Tobiaszowi za przewiezienie kostki brukowej na teren obok cmentarza. Dziękujemy panu Zygmuntowi Kulpie za prace konserwatorskie przy kościele. Bóg zapłać.
  14. 11 lutego nasze dekanalne Sanktuarium w Limanowej zaprasza wszystkich chorych na Mszę św. o 11.00 w intencji naszych chorych z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych.
  15. W liturgii tygodnia:
  • W poniedziałek – przez wezwanie św. Błażeja, błogosławieństwo gardła;
  • W środę – św. Agaty, (błogosławieństwo chleba i wody)
  • W czwartek Św. Pawła Miki i towarzyszy, męczenników – 4 roczn. święceń biskupich bpa Leszka Leszkiewicza
  1. Wszystkim mieszkańcom Zakrętka dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy rodziny z Łęgów Koło Stacji:  Kurczab Janusz i Jolanta; Woźny Stanisław i Helena; Kudlik Roman i Maria; Świerczek Wiesław i Zofia; Wróbel Paweł i Joanna. Prosimy o sprzątanie  w sobotę i poniedziałek o 9.00.
  • Polecamy Prasę katolicka: Gościa Niedzielnego; Małego Gościa Niedzielnego;
  • także Promyczek Dobra
  1. Biskup prosi nas o przekazanie 1% naszego podatku na „Caritas” Diecezji Tarnowskiej.

Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku; można tez wpisać w odpowiedniej rubryce „cel szczegółowy”.

Na stronie internetowej Caritas (www.tarnow.caritas.pl) znajduje się gotowy program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.