IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 I 2018 r.


IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 I 2018 r.
1. Zakończyła się wizytacja duszpasterska zwana Kolędą serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie za atmosferę modlitwy i świadectwo wiary, za gościnność. Spostrzeżenia kolędowe będą pomocne w pracy duszpasterskiej. Wasze radości i troski codziennie polecamy Panu Bogu w modlitwie. Niechaj błogosławieństwo kolędowe ciągle Wam towarzyszy każdego dnia. Dziś o 11.00 Msza św. w intencji wszystkich rodzin naszej parafii o Boże błogosławieństwo, podobnie w czwartek o 17.00. Również wtedy bardzo prosimy o liczny udział parafian.
2. Od wtorku triduum modlitw w intencji małżeństw i rodzin. We wtorek, środę i czwartek zapraszamy na Mszę św. o 17.00. Bardzo prosimy wszystkich rodziców. Zapraszamy szczególnie rodziców dzieci od I Komunii św. i rodziców kandydatów do Bierzmowania. Codziennie będzie okazja do spowiedzi.
3. W czwartek od 16.00 Godzina Święta i równocześnie spowiedź św. dla dzieci i młodzieży. Bardzo prosimy o skorzystanie ze spowiedzi św. w czwartek, gdyż w piątek będzie to trudniejsze z racji posługi księży w Tarnowie. O prowadzenie Godziny świętej prosimy Odnowę w Duchu Świętym.
4. W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego, (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. o godzinie 6.30; 11.00 i po południu o 15.30, na którą zapraszamy młodzież i dzieci z rodzicami oraz wieczorem o 17.00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą obejmujemy nasze Siostry Felicjanki i prosimy o nowe powołania.
5. W I sobotę – o 6.30 Różaniec wynagradzający, niech poprowadzi klasa II b Gimnazjum; o 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP.
6. Ofiara z 2 lutego przeznaczona jest na utrzymanie klasztorów klauzurowych.
7. Za tydzień nasze ofiary przeznaczamy na nasz parking.
8. Pamiętajmy w modlitwie o konających, którym miesiąc luty jest w Kościele poświęcony.
9. W liturgii tygodnia:
 W środę – św. Jana Bosko
 W sobotę – przez wezwanie św. Błażeja, błogosławieństwo gardła;
10. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek po Mszy św. o 8.30.
11. Mieszkańcom Łęgów Zachodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Frączek Daniel i Maria; Dudzik Zbigniew i Grażyna; Salamon Andrzej i Lucyna; Golonka Tadeusz i Bożena; Zygmunt Ryszard i Maria; Krzyżak Eugeniusz i Danuta. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
12. Po Mszy św. podejdźmy z dziećmi do Szopki na chwilę adoracji.
13. Polecamy Prasę katolicka:
 Gościa Niedzielnego; O patrzeniu w oczy Boga, • Mistyka jest dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych. PONADTO W „GOŚCIU”: • skąd ostatecznie wiemy, co jest dobre, a co złe, co sprawiedliwe, a co niesprawiedliwe? • kim są uczestnicy zimowej wyprawy na K2, której celem jest pierwsze zimowe wejście na ostatni niezdobyty o tej porze roku ośmiotysięcznik?
 W Małym Gościu Niedzielnym: plakat z Kamilem Stochem oraz bezpłatny dodatek – płyta CD, a na niej hity z krążka zespołu Małe TGD
 także Promyczek Dobra
14. Ks. Biskup prosi nas o przekazanie 1% naszego podatku na „Caritas” Diecezji Tarnowskiej.

Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz transmituje modlitwę w intencji rozeznania drogi życia dla naszej młodzieży, powołań do kapłaństwa do tarnowskiego Seminarium Duchownego i o świętość życia kapłańskiego. Msza św. w tych intencjach z asystą Kleryków jest transmitowana w każdy pierwszy czwartek miesiąca o g. 18.00, a po niej modlitwa różańcowa (g. 19.00).
Natomiast w każdą czwartą niedzielę miesiąca w radiu RDN jest audycja Alumnów naszego Seminarium pt. „Wieczór z koloratką” o g. 16.30 na tematy związane z odkrywaniem drogi do kapłaństwa i rozeznania sensu życia.