IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 VI 2018 R.

Dzień Ogólnopolskiego Dziękczynienia za Ojczyznę
Srebrne Jubileusze: kapłaństwa ks. Jana Kudlika i posługi zakonnej Siostry Genowefy Kudlik
1. Dziś (po 7.00 i 11.00) zmiana tajemnic różańcowych.
2. Dziś dziękczynienie składamy Panu Bogu za dar powołań kapłańskich i zakonnych: Siostry Genowefy Kudlik oraz ks. Jana Kudlika.
3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie Msza św. z procesją Eucharystyczną o godzinie 18.00
4. Na środę na nabożeństwo prosimy dzieci klasy II z rodzicami.
5. W czwartek, na zakończenie oktawy, błogosławieństwo dzieci i poświecenie wianków.
6. W piątek Uroczystość Serca Pana Jezusa. Również zapraszamy na procesję Eucharystyczną. To dzień modlitwy o świętość życia kapłańskiego.
7. W piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje post.
8. W sobotę święto Niepokalanego Serca Maryi, na nowo zawierzymy całą parafię.
9. Za tydzień zbiórka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie. Akcję Katolicką prosimy o posługę.
10. Bóg zapłać wszystkim panom, którzy wczoraj w liczbie 14 osób pracowali przy budowie ogrodzenia na cmentarzu. Bardzo cenne jest to zaangażowanie, za które od całej parafii panom dziękujemy! To co było planowane na dwa dni w piątek zostało wykonane. W sobotę planowane jest założenie siatki. Znów bardzo prosimy parafian o pomoc. Zapraszamy też nowe osoby do włączenia się. Starszym lektorom, Firmie pana Wróbla dziękujemy za kolejne prace przy budynku gospodarczym.
11. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na parafialne inwestycje, na zakup materiałów do budowy oświetlenia kościoła. Dziękujemy rodzinom, które nieustannie uczestniczą w tych fundacjach.
12. Za tydzień odpust ku czci św. Antoniego, słowo Boże głosić będzie ks. Jan Król w roku dziękczynienia za 25 lat kapłaństwa.
13. 13 maja Nabożeństwo Fatimskie i prymicje ks. Stanisława Łukasika.
14. Spotkania: Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św.
15. Synodalne Spotkanie całego Zespołu Synodalnego, Radnych i Rejonowych, przedstawicieli Grup Apostolskich w środę po Mszy wieczornej.
16. Chór w czwartek po Mszy św. wieczornej.
17. Mieszkańcom Szczepieńca dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Zieliński Zdzisław i Elżbieta; Pociecha Bożena i Henryk; Bukowiec Jarosław ; Lupa Jacek i Magdalena; Cedzidło Józef i Barbara; Orzeł Robert i Krystyna. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
18. Są jeszcze wolne miejsca na jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium w Gidlach oraz Leśniowie w sobotę 16 czerwca. Koszt pielgrzymki 65 zł. Zapisy w zakrystii, prosimy przy zapisach podać adres i pesel do ubezpieczenia. Zapisy przyjmujemy do 3 czerwca.
19. W sobotę 9 maja od 8.00 do 12.00 bezpłatne badania słuchu w Ośrodku Zdrowia w Męcinie. Tam również się zapisujemy.
20. 12 maja ciekawe spotkanie w dobie potrzeby uczenia się języków obcych: Akademia Nauki z filią w Męcinie proponuje kursy językowe w Męcinie od najmłodszych po najstarszych. Spotkanie informacyjne będzie 12 czerwca. Szczegóły na plakacie.
21. Prasa katolicka:
• „Gość Niedzielny” – o nowych tarnowskich kapłanach; „Niedziela” z historii: Kto oszukał Polskę; „Mały Gość Niedzielny” z dedykacją dla fanów piłki nożnej – plakaty piłkarzy
• „Promyczek Dobra” dla młodych
Jest album z fotografiami relikwiarzy z diecezji i z Męciny w cenie 35 zł.