NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 8 IV 2018 r.


NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 8 IV 2018 r.
1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy 74 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem ” Mocni w Duchu Świętym”. Jest to szczególny czas głoszenia i świadczenia miłosierdzia.
2. Bożej Opatrzności, dziękujemy w trzecim miesiącu nowenny Jubileuszowej za naszą Ojczyznę w setną rocznicę odzyskania niepodległości, a czynimy to razem z Siostrami Felicjankami, bo równocześnie składamy Bogu dziękczynienie za błogosławioną Matkę Angelę Truszkowską założycielkę sióstr felicjanek – człowieka miłosierdzia, w 25 rocznicę jej beatyfikacji. Dziś gościmy Siostry Felicjanki z zarządem Prowincji Przemyskiej z Matką Prowincjalną. Równocześnie polecając naszą parafię wstawiennictwu Błogosławionej, jak i rozpoczynający się Synod Diecezji, modlimy się za Siostry Felicjanki, które od 66 lat posługują pośród nas, a także prosimy o nowe powołania do Zgromadzenia.
3. Dziękujemy Siostrze Urszuli oraz wszystkim Paniom z naszej parafialnej CARITAS i Rodzinie Felicjańskiej za posługę samarytańską w naszej parafii, także wszystkim darczyńcom. Nieustannie przez ofiarę składaną do skarbonki św. Antoniego wspomagamy potrzebujących w naszej parafii.
4. Bóg zapłać za składane dziś do puszki ofiary na rzecz podopiecznych, którym służy CARITAS w naszej diecezji. Jest to nasz udział w dziele miłosierdzia.
5. W Święto Miłosierdzia Pan Jezus obiecuje niezwykłe łaski wszystkim, którzy w tym dniu przyjmą Komunię św. O 15.00 w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na wspólną, godzinną modlitwę.
6. Jutro w Liturgii Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Już dziś zapraszamy do podejmowania duchowej adopcji dziecka poczętego. Odpowiednie deklaracje są wyłożone pod chórem. Msze św. o 6.30 i 18.00.
7. Za tydzień Niedziela Biblijna
8. Spotkania:
• Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek o 18.00
• Chór w czwartek o 19.00;
• Grupa Młodzieżowa w piątek o 19.00
• Ministranci w sobotę o 9.00
• Schola w sobotę o godz. 9.00
• DSM w sobotę o godz. 9.45
• PDMD (III i IV) klasy o godz. 10.30
9. Gratulujemy Młodzieży przyjętego Daru Ducha Świętego. Życzymy radosnego podążania drogami wiary i pełnego entuzjazmu rozwoju duchowego.
10. Dziś odpust w Mordarce, suma o 11.00.
11. Mieszkańcom Wsi Północnej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Lupa Sebastian, Emilia; Woźniak Bolesław, Krystyna, Duplaga Henryk, Maria, Dudczyk Roman, Barbara, Lupa Marcin, Kinga, Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
12. Za tydzień nasze ofiary przeznaczamy na ubezpieczenie naszych budynków kościelnych. Dziękujemy parafianom za wspieranie inwestycji. Mamy do spłacenia obecnie ok 30 tys. zł. Planowane są kolejne prace na cmentarzu opóźnione przez pogodę.
13. W czwartek o 3.15 nad ranem Msza św. dla pielgrzymów do Grecji „Śladami św. Pawła”
14. Za dwa tygodnie w sobotę uroczyste rozpoczęcie V Synodu Diecezjalnego w Tarnowie Jest to wydarzenie epokowe. Już dziś zapraszamy do uczestnictwa w rozpoczęciu, Prosimy o zgłoszenia chętnych, abyśmy według potrzeby przygotowali wspólny pojazd. Parafialny Zespół Synodalny tworzą osoby już wcześniej przez parafian wskazane: cała Rada Parafialna, Szafarze Eucharystii, Rejonowi, Przedstawiciele wszystkich Stowarzyszeń Parafialnych, duszpasterze i Siostry Zakonne w parafii. Zgodnie z intencją ks. Biskupa zapraszamy do prac synodalnych nasze Szkoły 1 i 2; OSP; KGW.
15. W gablocie informacje ze Szpitala Powiatowego o bezpłatnych badaniach wykrywających chorobę nowotworową oraz o bezpłatnym badaniu wzroku w Męcinie i Limanowej.
16. Zauważmy prasę katolicką:
 „Skibowy Kamień”, „Gość Niedzielny” ze świadectwem o św. Faustynie
 „Miłujcie się” i „Promyczek Dobra”
17. Rada Sołecka zaprasza na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się 15 kwietnia o 8.15 w Szkole nr 1