NIEDZIELA PALMOWA – 10.04.2022


NIEDZIELA PALMOWA – 10.04.2022
1. Przeżywamy Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Po Mszy św. o godzinie 11.00 konkurs palm. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Gminy za ufundowanie nagród. Nasz Rekolekcjonista – ks. Andrzej – składa również serdeczne Bóg zapłać za ofiarę na budowę plebanii, która wyniosła 9650 zł. Dziękujemy także za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego, która wyniosła 3424 zł. Dziś składka budowlana.
2. Tradycyjnie od Niedzieli Palmowej wszystkie nabożeństwa będą odbywać się już w górnym kościele.
3. 20 kwietnia o godzinie 15.30 Młodzież Klas 8 z naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmo-wania. Od jutra rozpoczynają oni nowennę do Ducha Świętego. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy ich na Mszę o godzinie 18.00. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę na Liturgię Triduum Paschalnego.
4. We wtorek i środę będzie jeszcze możliwość spowiedzi od 19.00 do 21.00.
ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE
WIELKI CZWARTEK
PAMIĄTKA USTANOWIENIA EUCHARYSTII I KAPŁAŃSTWA
W tym dniu rano nie będzie żadnych nabożeństw
Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław, języku, tajemnicę”, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny na zwyczajnych warunkach.
Adoracja w ciszy trwać będzie do godz. 22.00.
WIELKI PIĄTEK – DZIEŃ MĘKI PAŃSKIEJ
Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii.
Godzina 7.30 – Rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy modlitwą brewiarzową
Godzina 8.00 – CARITAS
Godzina 9.00 – Róże Kobiet
Godzina 10.00 – Róże Mężczyzn
Godzina 11.00 – Uczniowie Szkół nr 1 i 2
Godzina 12.00 – Adoracja prywatna
Godzina 14.00 – Akcja Katolicka
Godzina 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego-początek Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia
Godzina 15.30 – Adoracja prywatna
Godz. 17.30 Droga Krzyżowa
Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczynamy o godz. 18.00. Złożą się na nią: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia Święta, Przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i Gorzkie Żale. Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim do 23.00
Godzina 21.00 – Droga Krzyżowa.
Godzina 22.00 – Adoracja Młodzież
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. (2 razy lekko i raz do syta). Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, do końca życia, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia.
Jest to dzień, w którym Pan Jezus umarł na krzyżu, dlatego klękamy w tym dniu przed krzyżem na dwa kolana. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny.
Na Wielki Piątek prosimy przystroić krzyże przydrożne.
Ofiary przy Krzyżu składamy na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej.
WIELKA SOBOTA
Godzina 7.30 – Początek I części Adoracji i modlitwa brewiarzowa
Godzina 8.00 – przed kościołem poświęcenie ognia i wody.
Godzina 8.30 – Zakończenie I Adoracji
Od godziny 8.30 do 10.00 – sprzątanie kościoła – kościół będzie w tym czasie zamknięty.
Od godziny 10.00 początek II części Adoracji, która potrwa do godziny 20.00
Od godziny 10.00 do 13.00 (co pół godziny) poświęcenie pokarmów w kościele, na Podgórzu o godzinie 10.00, a na Miczakach o godzinie 10.30.
Będzie wystawiony kosz – zachęcamy do składania darów na potrzeby tych, którym służy Caritas.
O godzinie 15.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Liturgię wielkosobotnią rozpoczniemy o godz. 20.00.
Złożą się na nią:
Poświęcenie ognia i paschału, Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz Liturgia Eucharystii.
Prosimy o przyniesienie do kościoła świec, które zapalimy po poświęceniu ognia oraz podczas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Świece odpowiednio zabezpieczamy przed rozlewa-niem się wosku. Wigilią Paschalną rozpoczynamy już okres Wielkanocy.
WIELKANOC – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
O 6.00 rano Uroczysta Procesja Rezurekcyjna i Msza św.
Pozostałe Msze św. o 9.00,11.00. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Msza św.
Straż Pożarną prosimy o tradycyjne i zaszczytne trzymanie warty przy Grobie Pańskim i o udział w Procesji Rezurekcyjnej.
Prosimy o przygotowanie na procesję i poniesienie sztandarów, feretronów i baldachimu.
PONIEDZIAŁEK WIELKNOCNY
Msze św. o godz. 7.00, 9.00 11.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 15.00.
Składka na Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie.
5. Mieszkańcom Bukowca dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy Rodziców Kandydatów do Bierzmowania. Bardzo prosimy o sprzą-tanie w sobotę o godzinie 8.30 i we wtorek o 9.00.
6. Parafia MB Niepokalanej w Nowym Sączu zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary ze św. Janem Pawłem II. Są to 8-tygodniowe rekolekcje o życiu codziennym. Pierwsze spotkanie w poniedziałek, 25 kwietnia o godzinie 17.30 w Sali Wieczernika na plebanii. Szczegóły są na plakacie.
7. Prosimy o dokonywanie wpłat na pielgrzymkę do Gietrzwałdu.
8. Spotkania:
Poniedziałek – po Mszy wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym
Wtorek – po Mszy wieczornej – Chór
Czwartek – o godzinie 10.00 – Schola
9. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty śp. Janina Świerczek i śp. Kazimierz Jabłoński. Polecajmy Ich dusze Bożemu Miłosierdziu…