NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 27 XII 2020


UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY – 27 XII 2020 R.

 

  1. Dziś Uroczystość Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Polecamy Panu Bogu wszystkich małżonków, zwłaszcza tych, którzy przeżywają swoje jubileusze. Na Mszy św. o godz. 11.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Nasza Żywa Szopka będzie dziś otwarta: od godz. 8.00 do godz. 17.30, oraz w przyszłym tygodniu 1, 2 i 3 stycznia w tych samych godzinach.

  1. W czwartek na zakończenie Starego Roku o godz. 16.00 Msza święta połączona z dziękczynnymi nieszporami.
  2. W piątek – Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Przed każdą Mszą św. śpiewamy Hymn do Ducha Świętego celem uproszenia Bożej pomocy w Nowym Roku. Za pobożne odśpiewanie hymnu, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze święte jak w niedziele, a składka przeznaczona jest na cele diecezjalne. W tym dniu przypada również I piątek miesiąca stycznia. Nie obowiązuje abstynencja od potraw mięsnych.
  3. W sobotę, 2-go stycznia, I sobota miesiąca. Do poprowadzenia różańca o 6.30 zapraszamy Szafarzy Najświętszego Sakramentu.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 16.00 Grupa Młodzieżowa zaprasza na wieczór wspomnień o naszym ks. proboszczu Antonim.
  5. Jeśli nie będzie dużych mrozów to Msze św. w Nowy Rok i w niedzielę 3-go stycznia będziemy odprawiać w górnym kościele.
  6. Bardzo dziękujemy za ofiary z zeszłej niedzieli na ogrzewanie kościoła. Wyniosły one 15420 zł. Bóg zapłać.
  7. Mieszkańcom Wsi Północnej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny. Państwo: Wojtas Jadwiga i Marek, Dudczyk Monika i Paweł, Dudczyk Maria i Wiesław, Lupa Urszula i Grzegorz, Lupa Stanisław, Janusz Eugeniusz, Szołdrowski Małgorzata i Kazimierz. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy Skibowy Kamień, poświęcony w całości naszemu zmarłemu ks. Proboszczowi Antoniemu. Prosimy o ofiarę 8 zł za egz.
  9. W piątek Pan powołał do wieczności śp. Piotra Ziółkowskiego, lat 37 z Bukowca. Powierzmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…