NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 29.05.2022


1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dziękujemy Bogu za dar 17 nowych kapłanów wyświęconych wczoraj w Tarnowie.

2. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – w naszej parafii będziemy gościć
Benua Kombonianina z Togo, który wygłosi do nas Słowo Boże, a po mszy świętej można będzie nabyć materiały misyjne wspierając jego działalność, natomiast składka przeznaczona będzie na cele budowlane.

3. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Jezusa w dni powszednie po Mszy o godzinie 18.00,
a w niedzielę o godzinie 15.00 i po nim Msza święta.
4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę czerwca. Spowiedź w I czwartek rano od 6.00 do 6.30 i po południu od 17.00 do 18.00, oraz w czasie adoracji od 19.30 do 21.00. Msze o 6.30 i 18.00. Kancelaria w I piątek i I czwartek będzie nieczynna.
5. W I piątek spowiedź rano i po południu od 15.30 do 16.30 i od 17.15 do 18.00. Msze o 6.30, 16.30 i 18.00. Wyjazd do chorych – ks. Proboszcz od 8.00, ks. Michał od 10.30.
6. W I sobotę o poprowadzenie modlitwy różańcowej o 6.30 prosimy Dzieci Pierwszokomunijne.
7. Egzamin przed sakramentem bierzmowania dla uczniów klas VII będzie w czwartek 2 czerwca o 15.00 w naszym kościele. Zapraszamy także rodziców uczniów.
8. W przyszłą sobotę o 16.00 Msza święta przy kapliczce na Podgórzu u śp. Jadwigi Siciarz.
9. Organizujemy wyjazd na koncert Jednego Serca Jednego Ducha do Rzeszowa w Boże Ciało o 16.00. Koszt 40 zł., zapisy do 5 czerwca.
10. W czerwcu księża pracujący w Afryce odprawią msze św. Gregoriańskie (po 30 int.) za duszę:
Śp. Stanisława Janczyka, Mieczysława Gawlika, Antoniego Lupę, Janinę Świerczek, Jana Piszczka, Mieczysława Wójcika, Zofie Gawlik, Walerie Uryga, Józefa Orła, Czesława Świerczka.
11. Rodzinom z Podlesia dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Dorota i Roman Janusz, Karolina i Artur Janusz, Małgorzata i Stanisław Smoter, Iwona i Piotr Galica, Monika i Mieczysław Świerczek, Wie-sława i Piotr Świerczek, Agnieszka i Krzysztof Worwa. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i po niedzieli po uzgodnieniu z siostrą. Mieszkańcy Podlesia kończą swój dyżur troski o świątynie i przekazują go mieszkańcom Paszkowca i Wygonisk – Pana rejonowego prosimy o kontakt.
12. Prosimy o wpłaty 800 złotych na oazę parafialną do 5 czerwca. Przypominamy, że oaza jest w terminie 26 czerwca – 1 lipca w Międzybrodziu Bialskim.
13. Spotkania: Wtorek – po Mszy wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym
Środa – o godzinie 16.00 – Aspiranci
Sobota – o godzinie 9.00 – Ministranci
Sobota – o godzinie 10.00 – Schola
14. Proszono nas by ogłosić: Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteopo-rozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi. Badania odbędą się w ambulansie dia-gnostycznym w poniedziałek 30 maja o godzinie 15.00, na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
15. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty śp. Józef Orzeł z Bukowca oraz śp. Czesław Świerczek z Miczaków Dolnych. Powierzmy Ich dusze Bożemu Miłosierdziu…