NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 04 VI 2017 r.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 04 VI 2017 r.

1. Dziś w Tarnowie o godzinie 11.00 uroczystość koronacji Figury Matki Bożej Fatimskiej. Również my zawierzajmy się Jej w setną rocznicę Jej objawień.
  2. Wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego,
  3. Święto Zesłania Ducha Świętego, jest też Misyjnym Dniem Chorych. Prosimy więc naszych chorych parafian o modlitwę za misjonarzy i misjonarki
  4. Dziś kończy się okres Komunii św. Wielkanocnej.
  5. Dziś o 19.30 Modlitwa Uwielbienia – poprowadzi Zespół Chwalcy.
  6. Jutro – Poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła.
  7. Msze św. jutro w naszym Kościele – do południa o godz. 6.30 i 9.00. Natomiast po południu suma o 18.00. Zapraszamy wszystkich pracujących i uczących się. Po Mszy wieczornej serdecznie zapraszamy na Panel Misyjny. Młodzież Misyjna PDMD z naszej parafii przedstawi krótką scenkę Ewangeliczną w oparciu o nauczanie Papieża Franciszka, następnie świadectwem misyjnego życia podzieli się młodzież z inicjatywy Młodzi Misjom oraz charyzmatyczna wspólnota szkoły Nowej Ewangelizacji
  8. W niedzielę za Tydzień po Mszy wieczornej zapraszamy na drugą część Misterium przygotowana przez naszą młodzież. Serdecznie zapraszamy
  9. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana;
  10. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  11. Codziennie o 18.00 Msza św. połączona z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. W niedziele Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godzinie 15.40.
  12. Za tydzień 11 czerwca odpust parafialny ku czci św. Antoniego. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie dziekan limanowski ks. Prałat Wiesław Piotrowski w roku srebrnego jubileuszu kapłaństwa. Tydzień później 18 czerwca Msza św. na cmentarzu tym razem na prośbę parafian o godzinie 11.00. Informujmy o tym rodziny przyjeżdzające z poza parafii.
  13. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się swoją pracą i zaangażowaniem do dobrego przygotowania i przeżycia prymicji.
  • Chór w czwartek o 19.00,
  • Grupa Młodzieżowa w piątek o godzinie 19.00
  • Ministranci w sobotę o godzinie 9.00
  • Schola w sobote o godzinie 9.00
  • DSM w sobote o godzinie 10.00
  • PDMD w sobotę o godzinie ( III i IV klasa SP 10.30)
  1. Mieszkańcom Zakrętka dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy rodziny z Łęgów koło Stacji:
    Kurczab Janusz i Jolanta; Kudlik Roman i Maria; Świerczek Wiesław i Zofia; Woźny Stanisław i Helena; Wróbel Paweł i Joanna. Prosimy o sprzątanie w sobotę
    i poniedziałek o 9.00.
  2. W sobotę 10 czerwca w Ośrodku Zdrowia w Męcinie od 8.00 do 12.00 będą bezpłatne badania słuchu. Badania organizowane są przez gabinet badań słuchu MARMED. Informacja także w gablocie
  3. Już dziś prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: przy plebanii Akcję katolicką, przy Starym kościele młodzież z ks. Januszem, przy OSP naszych strażaków z ks. Krzysztofem i przy szkole społeczność szkolną. Naszych strażaków prosimy o czuwanie nad bezpieczeństwem.
  4. W prasie katolickiej przeczytamy:
  • W „Gościu Niedzielnymo poświęceniu Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Dlaczego to takie ważne dla Polski; Za tydzień będzie dodatek śpiewnik na Boże Ciało.
  1. Promyczek Dobra” „Mały Gość Niedzielny” Za tydzień Mały Gość z nową płytą Arki Noego. Można składać rezerwacje.
  2. Za tydzień wypada 30 rocznica pobytu Św. Jana Pawła II w Tarnowie i beatyfikacji bł. Karoliny. (9-10 czerwca). W gablocie znajdziemy program uroczystości w Tarnowie i Zabawie w dniu 9 czerwca.