NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 9 VI 2019 r.


NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 9 VI 2019 r.
1. Wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
2. Święto Zesłania Ducha Świętego, jest też Misyjnym Dniem Chorych. Prosimy więc naszych chorych parafian o modlitwę za misjonarzy i misjonarki
3. Po Mszach Św. Poświecenie samochodów. Przyjmijmy z tej okazji pamiątkowy obraz ojca Św. Jana Pawła z modlitwą. Ofiarowane dary z tej okazji dedykujemy misjonarzom na środki transportu w misyjnej posłudze.
4. Pośród nas witamy naszego rodaka misjonarza ks. Stanisława.
5. Bóg zapłać za dar złożony przed tygodniem na remonty w parafii, głównie plebanii. Bóg zapłać Siostrze Urszuli i paniom z Caritas za posługę na cmentarzu, panu Jabłońskiemu Adamowi za posługę wobec Caritas i dar dla ubogich.
6. Jutro – Poniedziałek Święto NM P Matki Kościoła. A w naszej parafii peregrynacja obrazu i Relikwii św. Jana Pawła II.
7. Msze św. jutro w naszym Kościele – do południa o godz. 6.30 i 9.00. Natomiast po południu suma o 18.00. Zapraszamy wszystkich pracujących i uczących się.
8. Uroczyste powitanie Relikwii będzie na Mszy św. o 18.00. Czuwanie po Mszy św. wypełni różaniec i modlitwy do Św. Jana Pawła II połączone z naszymi prośbami i podziękowaniami. Nawiedzenie zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00 i zawierzeniem się Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Świętego JP2. Prosimy o przygotowanie naszych osobistych modlitw próśb i podziękowań i złożenie przy relikwiach.
9. Kolejne dni przeżyjemy także ze świętym Janem Pawłem II z zaproszeniem poszczególnych grup z Parafii
WTOREK – HASŁO: PAPIEŻ RODZINY – MODLITWA ZA RODZINY
ŚRODA – HASŁO: PAPIEŻ MARYJNY zapraszamy Róże Żywego Różańca
CZWARTEK – HASŁO: PAPIEŻ EUCHARYSTII – MODLITWA O POWOŁANIA – zapraszamy Rodziny Kapłanów
PIĄTEK 14.06 – HASŁO: PAPIEŻ CIERPIENIA – MODLITWA ZA CHORYCH
SOBOTA 15.06 – HASŁO: PAPIEŻ NADZIEI – MODLITWA ZA MŁODZIEŻ
• W tym tygodniu czcimy: W czwartek – Św. Barnabę Apostoła
• W piątek – bł. Romana Sitko i towarzyszy Męczenników II wojny Światowej
• W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana; równocześnie dzień modlitwy za kapłanów – Św. Antoniego.
• W piątek bł. Michała Kozala Męczennika
10. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE w czwartek o godzinie 18.00, na które zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i wychowawców na wielkie dziękczynienie za kończący się rok szkolny. Przynieśmy lilie do poświecenia ku czci św. Antoniego. W czasie nabożeństwa korzystając z obecności ks. misjonarza złożymy na jego ręce misyjny dar dla kształcenia dzieci i młodzieży z jego misji.
11. Egzamin dla kandydatów do bierzmowania z klas VII w najbliższą środę.
12. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i zakończenie okresu Komunii św. wielkanocnej. Równocześnie odpust parafialny połączony z Jubileuszem 35-lecia naszego Chóru Parafialnego. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. Józef Drabik proboszcz z Brzeska.
• Spotkania: Ministranci, DSM i Schola w sobotę o 9.00
13. W środę o 16.30 egzamin przed bierzmowaniem młodzieży klas VII. Prosimy rodziców o uczestnictwo.
14. Już dziś prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: przy plebanii Akcję katolicką, przy Starym kościele młodzież z ks. Krzysztofem, przy OSP naszych strażaków z ks. Witoldem i przy szkole społeczność szkolną. Naszych strażaków prosimy o czuwanie nad bezpieczeństwem.
15. Zapraszamy naszą Caritas a także chętnych na jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium w Tyliczu i Ogrodów Biblijnych w Muszynie. Wyjazd w piątek o 7.45. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy serdecznie
• Zauważmy prasę katolicką. Są pisma: „Gość Niedzielny” z płytą z I Pielgrzymki Papieskiej, „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra” z niespodzianką dla dzieci, „Skibowy Kamień”.
„Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości” – wołamy dziś w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niech to będzie autentyczne wezwanie każdego z nas. Przyjście Ducha Świętego nie dokonało się tylko w czasach pierwszych chrześcijan. Również i dzisiaj możemy otrzymać dary Ducha Świętego. A owocem Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie, o czym przekonuje nas św. Paweł.

„OTWÓRZCIE DRZWI CHRYSTUSOWI”
Św. Jan Paweł II
TYDZIEŃ
ZE ŚW. JANEM PAWŁEM II

PONIEDZIAŁEK 10 CZERWCA – UROCZYSTOŚĆ NMP MATKI KOŚCIOŁA
HASŁO: UMIŁOWAĆ KOŚCIÓŁ JAK MATKĘ
DZIEŃ NAWIEDZENIA
Obrazu i Relikwii Św. Jana Pawła
Msze Święte godz.: 7.00; 9.00
Suma o 18.00 Uroczyste powitanie Obrazu i Relikwii Świętego
Następnie:
– MODLITWA RÓŻAŃCOWA
– CZUWANIE I MODLITWY DO ŚW. JANA PAWŁA II
– PROŚBY I PODZIĘKOWANIA
godz. 21.00 APEL JASNOGÓRSKI

Kolejne dni Msze św. o 18.00

WTOREK 11.06. – HASŁO: PAPIEŻ RODZINY – MODLITWA ZA RODZINY

ŚRODA 12 .06. – HASŁO: PAPIEŻ MARYJNY zapraszamy Róże Żywego Różańca

CZWARTEK 13.06 – HASŁO: PAPIEŻ EUCHARYSTII
NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE – MODLITWA O POWOŁANIA
– zapraszamy Rodziny Kapłanów

PIĄTEK 14.06 – HASŁO: PAPIEŻ CIERPIENIA – MODLITWA ZA CHORYCH

SOBOTA 15.06 – HASŁO: PAPIEŻ NADZIEI – MODLITWA ZA MŁODZIEŻ

NIEDZIELA 16.06 – ODPUST KU CZCI Św. Antoniego Padewskiego