NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21 IV 2019 r. 


NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21 IV 2019 r. 

1. Składamy gorące Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Rezurekcji
– Ochotniczej Straży Pożarnej za trzymanie warty honorowej przy Grobie Pańskim
– Strażackiej Orkiestrze, która uświetniła Rezurekcję
– Chórowi na czele z p. Organistą, Scholi dzieci z Siostrą Fabianą
– Służbie Liturgicznej, niosącym sztandary, feretrony, baldachim…
– Siostrze Przełożonej i wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
– Księżom za czuwanie nad liturgią; – Wszystkim prowadzącym adorację,
– Dzieciom za ich wielkopostną jałmużnę na rzecz chorego dziecka
– Wszystkim którzy chętnie dzielili się święconką z tymi, którym pomaga nasza CARITAS, Paniom z Caritas i siostrze Urszuli za dyżur przy rozdawaniu, rodzinie Smoleń – za przywóz kwiatów. Wszystkim darczyńcom rodzinom Gawlików i Piwowarów, Elżbiety i Romana Lupa, Józefowi Oleksemu. A także Anecie i Wojciechowi Pietrzak za odnowienie Feretronu Matki Bożej.
2. Bóg zapłać za ofiary na Ziemię Świętą składane przy krzyżu.
3. Dzisiaj Msze św. jak w każdą niedzielę.
4. Jutro drugi dzień świąteczny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Przed każdą Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po południu nie będzie Mszy św. Składka jutrzejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Jana Pawła II w Tarnowie.
5. Od wtorku do soboty Koronka do Miłosierdzia Bożego w ramach nowenny o godzinie 17.45. W środę Koronka przed Bierzmowaniem o 15.00
6. Próba dla młodzieży przed Bierzmowaniem we wtorek o 15.00. Będzie okazja do spowiedzi we wtorek od 14.00.
7. W środę młodzież klas ósmych i trzecich gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania. Zgromadzimy się o 15.00 i odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Szafarzem sakramentu będzie ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż. Zapraszamy do uczestnictwa całe rodziny kandydatów, młodzież gimnazjalną i wszystkich parafian. Codziennie w nowennie przed Bierzmowaniem młodzież niech prosi o moc Ducha Świętego, także i my w ich intencji się módlmy. Już dziś dziękujemy rodzicom za zaangażowanie. Msza św. wieczorna tylko o 15.30.
8. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. O 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
9. Mieszkańcom Bukowca dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Orzeł Krzysztof i Janina; Orzeł Tadeusz i Ewa; Król Ryszard i Janina; Lachor Andrzej i Zuzanna; Pociecha Paweł i Małgorzata. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
10. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności +Franciszek Krzak lat 90 z Bukowca. Jego pogrzeb dziś o 16.00. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.
11. Zauważmy prasę katolicką:
• Nasze pismo parafialne Skibowy Kamień z fotograficzną kronika wydarzeń
• Świąteczne wydanie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” „Miłujcie się” i „Promyczek Dobra”
Z okazji świąt Wielkanocnych życzymy, aby Zmartwychwstały Jezus napełniał serca wszystkich miłością i pokojem. Niech przemieni każdy smutek w radość, każdy płacz i zmartwienie w szczęście i nadzieję. Niech radosna nowina Poranka Wielkanocnego rozbrzmiewa w naszych sercach i dodaje nam sił, abyśmy byli w naszych rodzinach i wspólnotach świadkami Zmartwychwstania Pana.
Duszpasterze i Siostry Zakonne

18 kwietnia 2019 roku zmarł Ks. STANISŁAW GAWĘDA
były wikariusz w Męcinie
Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym parafii pw. św. Kazimierza w Radgoszczy
we wtorek (23 kwietnia) o godz. 11.00
po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu
Chętni na wyjazd niech zapiszą się w zakrystii