OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10 GRUDNIA 2023


 1. Dziś II Niedziela Adwentu. Zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dziękujemy parafialnej CARITAS za jej przeprowadzenie. Po Mszy św. o godzinie 11.00 spotkanie Dzieci i Młodzieży ze świętym Mikołajem.

 2. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na Msze św. roratnie. Są one codziennie o 6.30, a pół godziny wcześniej Godzinki i możliwość spowiedzi. Zachęcamy dzieci do przynoszenia lampionów i serduszek z dobrymi uczynkami. Codziennie losowanie figurek.

 3. W środę, 13 grudnia – Dzień Modlitw za Ofiary stanu wojennego. Również w środę na godzinę 18.00 do dolnego kościoła zapraszamy Dzieci i Rodziców, którzy chcą zaangażować się w coroczną akcję Kolędników Misyjnych.

 4. W sobotę, 16 grudnia, zapraszamy Chorych i Starszych na dzień skupienia przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Od 8.30 do 9.30 możliwość spowiedzi. O 9.30 Msza św. z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Od godziny 11.00 udamy się z wizytą do chorych w domach. Chorych można zapisywać do piątku 15 grudnia w zakrystii lub w kancelarii. Jeśli byłaby potrzeba odwiedzić chorych, u których jesteśmy w każdy I Piątek, to trzeba ich również zapisać.

 5. W sobotę rozpoczynamy również nowennę do Dzieciątka Jezus.

 6. Przypominamy, że Dzieci chętne do udziału w konkursie szopek bożonarodzeniowych, można zapisywać do przyszłej niedzieli.

 7. Już dziś chcemy ogłosić, że wzorem lat poprzednich, będziemy organizować żywą szopkę. Szczegóły podamy za tydzień, ale już dziś chcemy prosić o siano lub słomę do szopki, które będzie można przekazać w przyszłą sobotę od godziny 14.00.

 8. Serdecznie dziękujemy Panom, którzy odśnieżyli parking i teren wokół kościoła.

 9. Rodzinom z Wsi Południowej dziękujemy za dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na następny tydzień kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Genowefa i Stanisław Wahuta, Władysława i Czesław Oleksy, Małgorzata i Alfred Oleksy, Barbara i Henryk Wójcik, pani Edyta Grygiel, pan Jacek Zabrzański. Bardzo prosimy o sprzątanie w piątek o godzinie 18.00 (z racji Dnia Chorych w sobotę) i w poniedziałek o godzinie 9.00.

 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Są nowe czasopisma misyjne, specjalny dodatek Gościa Niedzielnego „Historia Kościoła” w cenie 12 zł, oraz obrazki z rodziną błog. Ulmów z litanią na odwrocie w cenie 1 złotego.

 11. Księża z Lipek od poniedziałku odprawią 20 int. pogrzebowych za śp. Annę Chudy oraz 15 za śp. Genowefę Bednarek

 12. Spotkania:

  W poniedziałek o godzinie 18.00 – Odnowa w Duchu Świętym

  W środę o godzinie 18.00 – Kolędnicy Misyjni

  W czwartek o godzinie 18.00 – Chór

  W piątek o godzinie 18.00 – Grupa Młodzieżowa

  W sobotę o 10.00 – Schola