OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.12.2022 – III NIEDZIELA ADWENTU


 1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

 2. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.00 Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Zachęcamy do licznego udziału.

 3. W tym tygodniu przeżywamy:

  we wtorek – wspomnienie św. Łucji – dzień modlitw za ofiary stanu wojennego

  w środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża

 4. W sobotę 17 grudnia będziemy przeżywać dzień spowiedzi parafialnej w następującym porządku: od 10.00 do 12.00, od 14.00 do 15.30 i od 16.00 do 17.00. Przyjadą księża z dekanatu, dlatego bardzo prosimy skorzystać z tego czasu pojednania z Panem Bogiem. Spowiedź jest również codziennie przed roratami.

 5. Podobnie jak w ubiegłych latach chcemy przygotować żywą szopkę. Chętnych do wypożyczenia zwierząt, ofiarowanie siana, słomy, świerków lub tui prosimy o kontakt z księżmi.

 6. Zachęcamy wszystkich Parafian do gorliwego przeżywania Adwentu przez udział w Roratach. Roraty są codziennie o 6.30, a pół godziny wcześniej Godzinki i możliwość spowiedzi.

 7. Rodzinom z Łęgów koło Stacji dziękujemy za ich dyżur o czystość i piękno naszego kościoła. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny tego rejonu. Państwo: Maria i Józef Smęda, Renata i Rafał Smęda, Maria i Marek Lachor, Danuta i Roman Lachor, Ewa i Ryszard Mrożek, pani Justyna Lachor. Prosimy o sprzątanie w sobotę o godzinie 12.00 (z racji spowiedzi) i w poniedziałek o godzinie 9.00. Mieszkańcy Łęgów koło Stacji powoli kończą swój dyżur, a rozpoczną go Mieszkańcy Łęgów Wschodnich. Pana Rejonowego prosimy o kontakt.

 8. Swoje spotkania w tym tygodniu będą mieli:

  W poniedziałek – o godzinie 18.00 – Odnowa w Duchu Świętym

  W czwartek – wyjątkowo o godzinie 19.00 – spotkanie Chóru

  W piątek – o godzinie 19.00 – Młodzież

  W sobotę – o godzinie 9.00 – Ministranci

  W sobotę – o godzinie 10.00 – Schola

  W sobotę – o godzinie 11.00 – Kolędnicy Misyjni

  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności :śp. Tadeusz Pociecha i śp. Stanisław Smoleń. Powierzmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu…

Wydział ds. Nowej Ewangelizacji serdecznie zaprasza na XII Forum Formacyjne „Aby byli Jedno”, które odbędzie się w dniach 28-29 stycznia 2023 r. Inspiracją do tego wydarzenia jest hasło nowego roku liturgicznego: Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Te słowa pobudzają nas do zadania sobie pytania jaki ma być Kościół Chrystusowy? Z odpowiedzią przychodzi nam 17 . rozdział Ewangelii św. Jana (J,17 20-26) i Jezusowa modlitwa o jedność. Stąd też hasło tegorocznego Forum.

Podczas XII Forum chcemy uczyć się jak budować w Kościele wewnętrzny ekumenizm i jak współpracować w przestrzeni hierarchii i charyzmatu. Gośćmi tegorocznego spotkania będą: bp Artur Ważny, o. Wit Chlondowski, p. Aleksander Bańka i p. Marcin Jakimowicz. Zapisy i informacje na stronie internetowej Forum Formacyjnego www.fftarnow.pl oraz na stronie i Facebook’u Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji.