OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12 MAJA 2024


 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 2. W poniedziałek o godzinie 19.00 zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Będzie mu przewodniczył ks. Krzysztof Majerczak – vice dyrektor diecezjalnej CARITAS. Litanię do Matki Bożej odśpiewamy o 18.45.

 3. We wtorek przypada święto św. Macieja – Apostoła, a w czwartek święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski – dzień imienin naszego bpa Andrzeja Jeża – polecajmy Go w naszych modlitwach.

 4. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – w naszej parafii dzień I Komunii św. Dzieci klas III na Mszy św. o godzinie 11.00. Prosimy, aby w miarę możliwości wybrać w tym dniu inną Mszę św, a Mszę o godzinie 11.00 pozostawić Dzieciom i Ich Rodzinom. Spowiedź Dzieci i Rodziców w sobotę o godzinie 8.30 w dolnym kościele.

 5. Jak co roku organizujemy wyjazd do Rzeszowa na koncert: Jednego Ciała – Jednego Ducha w Boże Ciało – 30 maja. Wyjazd o godzinie 15.30 z parkingu koło kościoła, powrót około 1 w nocy. Koszt przejazdu około 60 złotych. Zapisy u ks. Zbigniewa i w kancelarii.

 6. Do 19 maja możemy się jeszcze zapisywać do Pielgrzymkę do Meksyku. Później będziemy szukać osób spoza parafii. Do 31 maja potrzeba wpłacić zaliczkę 3 tys. złotych na rezerwację imienną biletów lotniczych. Zaliczka jest już wliczana w koszt całkowity pielgrzymki. Zapisy u pana Edwarda Smolenia lub w kancelarii.

 7. Serdecznie dziękujemy osobom, które w piątek i sobotę pracowały przy naszych przykościelnych rabatkach. Niech Wasz wysiłek wynagrodzi dobry Bóg. W przyszłym tygodniu chętnych do kontynuowania prac zapraszamy w piątek na godzinę 9.00.

 8. W dniu 17 maja – piątek – o godzinie 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Męcinie odbędzie się wykład ks. dra hab. Stanisława Cieślaka SI pt: „Dziedzictwo św. Jana Pawła II. Pamięć i wdzięczność. W 104 r. urodzin oraz 10 r. kanonizacji.”

 9. Księża z Lipek od tego tygodnia odprawiać będą następujące intencje pogrzebowe: śp. Jerzy Wiewióra – 7 intencji, śp. Ireneusz Lachor – 9, śp. Stanisława Pociecha – 16.

 10. Wysłaliśmy już intencje pogrzebowe – po 30 – do ks. Stanisława i ks. Misjonarzy, które będą odprawiane od 1 czerwca. Modlić się będą za śp: Walerię Świerczek, Annę Chudy, Stanisławę Wójcik, Kazimierza Wójcika, Ludwika Krzaka, Mikołaja Wojtasa, Józefa Siciarza i Józefa Smolenia.

 11. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w dni powszednie są o godzinie 17.30, a w niedziele o godzinie 15.00.

  12. Rodzinom z Miczaków Dolnych dziękujemy za ich dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na następny tydzień prosimy Rodziców Dzieci I Komunijnych. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.

  13. Spotkania:

  we wtorek o godzinie 18.30 – próba dla Dzieci klas III.

  w czwartek o godzinie 19.00 – Chór

  w piątek o godzinie 19.00 – Grupa Młodzieżowa

  w piątek o godzinie 19.00 – Spotkanie Rady Parafialnej