OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13 SIERPNIA 2023


 1. Przeżywamy XIX niedzielę zwykła w ciągu roku. Dziś swoim świadectwem pracy misyjnej dzieli się z nami siostra Magdalena Orczykowska. Nasza dzisiejsza ofiara jest pomocą dla Jej placówki misyjnej. Po Mszach św. będzie można również nabyć pamiątki z Afryki, gdzie pracuje nasza Siostra.

 2. Nasze kwiaciarki przygotowały wiązanki ziół i kwiatów na Uroczystość Wniebowzięcia NMP, które możemy nabywać dziś po Mszach św. Ofiara złożona za wiązanki będzie przeznaczona na rehabilitację Małej Męcinianki.

 3. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Stanisława Kudlika, który wraca do nas na emeryturę oraz siostrę Maksymilianę ze Zgromadzenia Sióstr Felicjanek. Życzymy owocnego i radosnego pobytu w naszej parafii oraz wielu Bożych łask.

 4. W poniedziałek Msza św. o godzinie 18.00 wyjątkowo nie będzie w kościele, ale przy kapliczce na Podgórzu koło państwa Wróbel.

 5. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. jak w każdą niedzielę o godzinie: 7.00, 9.00, 11.00 i 15.00. Dodatkowo, jak co roku, będzie w tym dniu Msza św. przy kapliczce na Miczkach koło państwa Olchawa o godzinie 13.00. Na każdej Mszy poświęcenie ziół i kwiatów.

 6. Przypominamy, że w czwartek 17 sierpnia, odbędą się dróżki do Pana Jezusa w Kalwarii Zebrzydowskiej. Nabożeństwo dróżek rozpocznie się o godzinie 7.30 na Placu Rajskim przed Bazyliką Matki Boskiej Kalwaryjskiej. Zapraszamy.

 7. Za tydzień składka jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 8. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy w piątek pomagali wyplewić nasze przykościelne rabatki. Bóg zapłać.

 9. Ksiądz Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu zaprasza na tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej w dniach od 19 do 27 sierpnia. Szczegółowy program odpustu jest w gablocie.

 10. Państwu Izabeli i Bolesławowi Kochańskim gratulujemy 60 r. ślubu i dziękujemy za klęcznik ofiarowany parafii. Życzymy jeszcze wielu wspólnych lat.

 11. Prosimy, aby w czasie pobytu w zabytkowym kościele, również przed lub po Mszy św. w czwartki, zapisywać się do kroniki.

 12. Rodzinom ze Szczepieńca serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na następny tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Marta i Michał Sejmej, Barbara i Krzysztof Mysza, Edyta i Marek Bukowiec, Anna i Wojciech Bednarek, Anna i Piotr Fecko, pani Irena Sikora. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.

 13. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy pochodzącą z Męciny śp. Helenę Basiaga. W poniedziałek o godzinie 13.00 odbędzie się pogrzeb śp. Jana Oleksego z Paszkowca, lat 90, a w sobotę wieczorem odszedł śp. Kazimierz Smoleń z Łęgów koło Stacji, lat 88, tato ks. Mieczysława. Jeszcze nie znamy daty pogrzebu. Polećmy Ich dusze Bożemu Miłosierdziu…