OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 MARCA 2023 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


 1. Przeżywamy IV niedzielę Wielkiego Postu. Dziś zbiórka do puszek na rzecz Ukrainy.

 2. W poniedziałek, przełożona z niedzieli, Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP – Msze św. o 6.30 i 17.00.

 3. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze św. o 6.30 i 17.00.

 4. Za tydzień w niedzielę składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 5. Przypominamy, że Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: o 15.30 dla dzieci, o 16.30 dla Wszystkich, o 19.00 dla Młodzieży. Droga Krzyżowa jest również w niedzielę po Mszach św. o godzinie 7.00 i 11.00.

 6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w każdą niedzielę o godzinie 15.00, a bezpośrednio po nich Msza św. 

 7. W sobotę, 25 marca, od godziny 8.00 udamy się ze świąteczną wizytą do chorych, zarówno tych odwiedzanych w każdy I piątek, oraz tych których odwiedzamy na święta. Chorych można zgłaszać do piątku w zakrystii lub kancelarii (chorych odwiedzanych w I piątki nie trzeba zgłaszać).

 8. Od przyszłej niedzieli (26 marca) do środy (29 marca) będziemy przeżywać w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Jan Wnęk, proboszcz parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Krynicy. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.

 9. Grupa Seniorów działająca przy świetlicy wiejskiej w Męcinie będzie sprzedawać wykonane własnoręcznie palmy w następną niedzielę 26 marca po Mszach św. dopołudniowych. Ofiara za palmę wynosi 20 złotych, a dochód zostanie przekazany dla potrzebujących.

 10. Proszono nas by ogłosić: Ekstremalna Droga Krzyżowa z Marcinkowic do Bazyliki w Limanowej odbędzie się 24 marca. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 17.00 w kościele w Marcinkowich.

 11. Rodzinom z Łęgów Zachodnich dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny z tego rejonu. Państwo: Bożena i Tadeusz Golonka, Danuta i Eugeniusz Krzyżak, Maria i Ryszard Zygmunt, Grażyna i Zbigniew Dudzik, Agnieszka i Marcin Woźniak, Krystyna i Antoni Woźniak. Prosimy o sprzątanie w piątek o godzinie 17.30 (z racji uroczystości w sobotę) i w poniedziałek, o godzinie 9.00.

 12. Księża z Lipek w marcu i kwietniu odprawią 20 int. pogrzebowych za śp. Franciszka Oleksego i 15 za śp. Tadeusza Frączka.

 13. Spotkania:

  – w poniedziałek o godzinie 18.00 – Odnowa w Duchu Świętym

  – w czwartek o godzinie 18.00 – Chór

  – w piątek o godzinie 18.00 – Grupa Młodzieżowa

  – w sobotę o godzinie 9.00 – Kandydaci na Lektorów

  – w sobotę o godzinie 10.00 – Schola