OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25 LUTEGO 2024


 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Modlimy się za polskich misjonarzy, a zbiórką do puszek wspieramy ich działalność.

  Po Mszach św. o godzinie 7.00 i 11.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o godzinie 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a bezpośrednio po nich Msza św. 

 2. W nadchodzącym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota marca. W I Piątek nabożeństwa będą w następującym porządku:

  6.30 – Msza św.

  15.00 – Droga Krzyżowa dla Dzieci

  15.30 – Msza św.

  16.30 – Droga Krzyżowa dla Wszystkich

  17.00 – Msza św.

  19.30 Droga Krzyżowa dla Młodzieży

  Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. i w czwartek w czasie adoracji od 18.30 do 20.00. Ks. proboszcz uda się do chorych od godziny 8.00

 3. W I sobotę Msze św. o godzinie 7.00 i 17.00. O poprowadzenie różańca wynagradzającego o 6.30 prosimy Kandydatów do Bierzmowania. Ks. Zbigniew uda się do chorych od godziny 8.30.

 4. Proszono nas by ogłosić: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie informuje, że od dnia 01.03.2024 r. do 15.03.2024 r. prowadzone będą zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych i do klas I szkoły podstawowej. Zapraszamy dzieci z roczników 2017 oraz 2018 i 2019. Istnieje możliwość zapisania również dzieci młodszych. Szczegółowe informacje i  druki wniosków można otrzymać w sekretariacie szkoły w godzinach od 7:30 do 14:30.

Wszystkie potrzebne dokumenty są również dostępne na stronie internetowej szkoły.

5. We wtorek (27 lutego) o godzinie 18.00 w Remizie OSP Męcina odbędzie się zebranie dla mieszkańców sołectwa dotyczące nowych dotacji na wymianę pieców, pozyskania środków przed montażem, dopłat do paneli oraz termomodernizacji budynku. Spotkanie przeprowadzą ekodoradcy.

6. Rodzinom z Podgórza dziękujemy za ich dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na następny tydzień prosimy kolejne rodziny z tego rejonu. Państwo: Renata i Józef Krzak, Danuta i Stanisław Krzak, Barbara i Roman Rosiek, Stanisława i Jan Rosiek, Emilia i Krzysztof Miśkowiec, Zofia i Zbigniew Rosiek. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.

7. Ks. Stanisław i Ks. Misjonarze w od 1 marca odprawią po 30 intencji pogrzebowych za śp: Stanisławę Wójcik, Ireneusza Lachora, Janinę Pociecha, Katarzynę Florek, Jana Lupę, Annę Chudy, Józefa Pociechę, Barbarę Wiewióra i Walerię Świerczek.

8. Spotkania:

w poniedziałek o godzinie 18.00 – Odnowa w Duchu Świętym

w czwartek o godzinie 18.00 – Chór

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Wójcik, lat 77 ze Szczepieńca. Polećmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu…