OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28 STYCZNIA 2024


 1. Przeżywamy IV Niedzielę zwykłą w ciągu roku. Po Mszy św. o godzinie 11.00 zapraszamy na 10 minutowy występ grupy kolędniczej, a po nim Konkurs Kolęd Dzieci do lat 6.
 2. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyjęli nas w czasie wizyty kolędowej. Bóg zapłać za rodzinną atmosferę i złożone ofiary.

 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

  w czwartek – I czwartek lutego. Msze św. o 6.30 i 17.00 z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. i w czasie adoracji od 18.30 do 20.00.

  w piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej oraz I piątek lutego. Msze św. o godzinie 6.30, 15.30 i 17.00. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Polecajmy szczególnie Siostry Felicjanki pracujące w naszej wspólnocie. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Na Mszę św. o godzinie 17.00 zapraszamy Rodziców i Dzieci klas III. Ks. proboszcz uda się do chorych o godziny 8.00.

  w sobotę – wspomnienie św. Błażeja. Błogosławieństwo gardła i świec na Mszy św. o godzinie 7.00. Jest to również I sobota – o poprowadzenie różańca o godzinie 6.30 prosimy Odnowę w Duchu Świętym. Ks. Zbigniew uda się do chorych od 8.30.

 4. Od 1 lutego Msze św. będą już codziennie sprawowane rano i wieczorem.

 5. Proszono nas by ogłosić: Lecznica weterynaryjna w Limanowej informuje o obowiązkowym szczepieniu psów przeciw wściekliźnie, które odbędzie się w Męcinie 3 lutego 2024 (sobota). Harmonogramy szczepienia są wywieszone na tablicach ogłoszeń.

 6. Dziękujemy panu Bolesławowi Kochańskiemu, który przekazał 4 ławeczki dla rodziców z dziećmi do przedsionka kościoła.

 7. Rodzinom z Podgórza dziękujemy za ich dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na następny tydzień prosimy kolejne rodziny z tego rejonu. Państwo: Justyna i Marcin Kociołek, Iwona i Krzysztof Janas, Agata i Tomasz Smoleń, Maria i Mieczysław Smoleń, Ewa i Andrzej Twaróg, Joanna i Sławomir Uryga. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.

 8. Ks. Stanisław i ks. Misjonarze odprawią w lutym po 30 int. pogrzebowych za śp: Stanisławę Pociecha, Iwonę Pękala, Janinę Pociecha, Katarzynę Florek, Stanisławę Lachor, Jana Lupę, Elżbietę Kościółek, Andrzeja Joniec, Ryszarda Florka i Annę Chudy.

 9. W ubiegłym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty śp: Janina Pociecha, Stanisława Pociecha i Iwona Pękala. Polećmy Ich dusze Bożemu Miłosierdziu…

 10. Spotkania:

  w czwartek o godzinie 18.00 – Chór

  w piątek o godzinie 17.00 – Rodzice i Dzieci klas III

  w piątek o godzinie 18.00 – Grupa Młodzieżowa

  w sobotę o godzinie 10.00 – Schola